Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kanal İstanbul açıklaması: Bundan...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması: Bundan ne ana muhalefet ne İBB anlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'çılgın projem' dediği Kanal İstanbul ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. "Bundan ne ana muhalefet ne İstanbul Büyükşehir Belediyesi anlar" diyen Erdoğan, "Bu projeyi Karadeniz'i Marmara'ya bağlamak suretiyle hayata geçireceğiz. Dünya da bu projeyi hayran hayran izleyecek" ifadesini kullandı...

26 Şubat 2021 - 15:11

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında gündemde yer alan konulara ilişkin olarak gazetecilere açıklamalarda bulundu.

 

Sözlerinin başında Ermenistan'da yaşananları değerlendiren Erdoğan, "Biz darbenin her türlüsüne karşıyız. Darbeleri kabul etmemiz mümkün değil. Askerin, adeta darbe çığırtkanlığına girmesi kabul edilebilir değil. Bir yönetim değişikliğine gidilecekse, bunu Ermenistan halkı yapar, bunu da Ermenistan halkı tasarrufuna bırakmak lazım. Ermeni halkı idareden, yönetimden artık bizar duruma düşmüştür" dedi. Erdoğan, "İnadına yapacağız" dediği Kanal İstanbul projesiyle ilgili olarak "Her türlü adımı atıyoruz. Bundan ne ana muhalefet anlar ne İBB anlar. Bu proje benim ta büyükşehir belediye başkanlığım dönemine dayanan bir proje" ifadesini kullandı. CHP'li belediyeleri de eleştiren Erdoğan, şöyle devam etti:

 

"Sel felaketi oldu, İzmir ne hale geldi biliyorsunuz. İstanbul ne hale geldi, görüyorsunuz. Tedbirleri var mı? Çöp dağları aynen benim belediyeyi devraldığım zamanki gibi artmaya başladı. Sen belediye başkanı değil misin? Bu çöpler neden kaldırılmıyor.


Bu bizim çılgın projemizdir

 İnadına ifadesini İstanbul'a bir güzellik kazandıracağız, çılgın projemizdir, alternatifleriyle hazırdır. Biz bunu Karadeniz'i Marmara'ya bağlamak suretiyle hayata geçireceğiz, Avrupa bunu hayran hayran izleyecek. Bizim icraatlarımızın ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşamıyor. "

Yeni tip koronavirüs (kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirlerin iller bazında kademeli olarak gevşetilmesi kararıyla ilgili de konuştu. Pazartesi günü düzenlenecek kabine toplantısında konuyu ele alacaklarını ifade eden Erdoğan, "Bizim bir Bilim Kurulumuz var. Çalışmaları pazartesi günü Kabine'ye gelecek, orada müzakeresini yapacağız. Mutasyonun hangi ilimizde, ne konumda olduğunu Sağlık Bakanımız bizlere sunacak. Sunumdan sonra ne gibi tedbirler alabiliriz, lokantalarla, kafelerle ilgili ne yapabiliriz bunları pazartesi günü ifade edeceğim" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x