Davutoğlu: Reza Zarrab denilen sahtekar Türkiye’de yargılanmalı

Davutoğlu: Reza Zarrab denilen sahtekar Türkiye’de yargılanmalı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Ankara 1. Olağan Kongresi nde konuştu. ABD nin Halkbank davasını nihai karar için Nisan ayına ertelediğini hatırlatan Davutoğlu, Reza Zarrab ın Türkiye de yargılanması gerektiğini söyledi. “Biz içerde ve dışarda hiçbir ipotek altına alınamayacak bir Cumhurbaşkanlığı makamı istiyoruz” diyen Davutoğlu, “Yeri gelmişken söyleyeyim yine gözlerinden kaçmıştır bunların. Halk Bankası ile ilgili nihai […]

03 Ekim 2020 - 10:06

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Ankara 1. Olağan Kongresi nde konuştu. ABD nin Halkbank davasını nihai karar için Nisan ayına ertelediğini hatırlatan Davutoğlu, Reza Zarrab ın Türkiye de yargılanması gerektiğini söyledi.

“Biz içerde ve dışarda hiçbir ipotek altına alınamayacak bir Cumhurbaşkanlığı makamı istiyoruz” diyen Davutoğlu, “Yeri gelmişken söyleyeyim yine gözlerinden kaçmıştır bunların. Halk Bankası ile ilgili nihai karar Amerika da gelecek bahara Nisan ayına ertelendi. Niye biliyor musunuz? Türkiye Cumhuriyeti hükümeti üzerinde Demokles in kılıcı gibi bir davayı sürdürmek. Cumhurbaşkanlığı makamı da başta olmak üzere bu karar karşısında sessizler. Ben işte buradan çağrıda bulunuyorum. Bu Zarrab denilen sahtekar, bu Zarrab denilen istismarcı ve Türkiye ye ihanet etmiş adam derhal Türkiye de yargılanmalı ve cezası Türkiye de verilmelidir!” şeklinde konuştu.

İlginizi ÇekebilirDavutoğlu: Trump ın mektubu geldiğinde kahrımdan uyuyamadım

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
50 yıllık taksicilik değişmek zorunda
50 yıllık taksicilik değişmek zorunda
25 Ekim Süper Loto sonuçları belli oldu! Büyük ikramiye artıyor!
25 Ekim Süper Loto sonuçları belli oldu! Büyük ikramiye...