Demirci Mehmet Efe ölümünün 59 yılında anıldı.

Demirci Mehmet Efe ölümünün 59 yılında anıldı.

06 Şubat 2020 - 00:07

Demirci Mehmet Efe ölümünün 59 yılında anıldı

Kurtuluş Savaşının önemli Kuvayı Milliye Komutanlarından Demirci Mehmet Efe, ölümünün 59. yılında Nazilli'de bulunan mezarı başında törenle anıldı.Milli mücadele kahramanı Demirci Mehmet Efe'nin ölümünün 59'inci yılı nedeniyle Nazilli Belediyesi tarafından anma töreni gerçekleştirildi. İlk tören, Demirci Mehmet Efe'nin Eğriboyun Mezarlığı'ndaki kabri başında yapıldı. Demirci Mehmet Efe'nin mezarı başında önce Kur'an-ı Kerim okunup, dua edildi. Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve Demirci Mehmet Efe'nin torunları tarafından kabrine çiçek bırakıldı. Mezarı başındaki anma törenine, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Emniyet Müdürü Korhan Özmelikan, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim ve Demirci Mehmet Efe'nin torunları, 'Demirci Mehmet Efe' kitabının yazarı İbrahim Kiraz ve 'Zeybeklerin Efesi Efelerin Komutanı Albay Demirci Mehmet Efe' kitabının yazarı Şahin Efe Yılmaz katıldı.


Ardından Demirci Mehmet Efe'nin heykelinin bulunduğu Cumhuriyet Parkı'na geçildi. Burada ilk olarak Demirci Mehmet Efe ve şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından yapılan konuşmaların ardından anma töreni sona erdi.


“HAYATINI ORTAYA KOYDU”

Demirci Mehmet Efe ve silah arkadaşlarına duyduğu minnet duygularından bahsederek konuşmasına başlayan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Kendileri hem cephe gerisinde buraları örgütlemiş, hem de cephe hattında hayatını ortaya koyarak bugünleri yaşayabilmemizi sağlamıştır. Milli mücadele kahramanları gelecek nesillere anlatılması ve bıraktıkları emanetler en iyi şekilde korunması gerekir. Ruhun şad olsun” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MARMARİS BELEDİYESİ’NDEN ENGELLİLERE BÜYÜK DESTEK
MARMARİS BELEDİYESİ’NDEN ENGELLİLERE BÜYÜK DESTEK
Kütahya ve Manisa'da koronavirüs şüphesi
Kütahya ve Manisa'da koronavirüs şüphesi