Demokrat Parti Lideri Gültekin Uysal’dan HDP çıkışı

Demokrat Parti Lideri Gültekin Uysal'dan HDP çıkışı

27 Şubat 2021 - 12:06

Demokrat Parti Lideri Gültekin Uysal'dan HDP çıkışı

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal,” Açık yüreklilikle söylüyoruz. Demokrasinin imkanlarından yararlanıp, demokrasiyi zehirlemeye hiç kimsenin hakkı olmadığı gibi HDP’nin hakkı yok.” dedi.

 Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Aydın’da partisinin Kuyucak İlçe Başkanlığına yaptığı ziyaretteki konuşmasında, 40 yıldır binlerce insanı katleden terör örgütü PKK’nın işlediği cinayetlerin üzerine başka başka unsurlarla perdeleyebilecek hiçbir gücün olmadığını söyledi. 


Havadis Gazetesi'ne açıklama yapan Uysal, Türkiye’de her kesimin teröre karşı müsamaha ve tereddüt göstermeden, teröre ve iş birlikçilerine karşı çok kesin bir tutum içerisinde olunması gerektiğini kaydetti.Uysal şunları söyledi, "Açık yüreklilikle söylüyoruz. Demokrasinin imkanlarından yararlanıp, demokrasiyi zehirlemeye hiç kimsenin hakkı olmadığı gibi HDP’nin hakkı yok. Diyarbakır annelerini ziyaret ederken Diyarbakır’da da söyledim. Siyasi partiler sırtını millete dayar. İşte bizim dayandığımız millet, sinesinden çıktığımız milletimizin mensupları buradadır. Bu açıdan sadece siyasi partiler değil, Türkiye kamuoyu, entelektüelleri, aydınları, yazarları, çizerleri ve toplum önderleri, terörün müsamaha ve tereddüt kaldırmayacağı bilinci içerisinde, terörü ve terör örgütü işbirlikçileri ile ilgili çok kati bir tutum içerisinde olmak durumundadır. O açıdan bizim sınırımız burasıdır. Biz dün durduğumuz noktada duruyoruz."Uysal,24 Haziran seçimlerinde HDP ile ittifak yapmadıklarını ittifak ortağı partilerin CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti olduğunu kaydetti. 


Uysal konuşmasını şöyle sürdürdü; "Terörle,iltisaklı unsurlarla Demokrat Parti olarak biz dün 90’lı yıllarda bu işin mücadelesinin içinden süzülerek geldiğimiz tarihi mecrada  hem Doğru Yol Partisi  hem Anavatan Partisi bütün bunların gereğini yapmıştır. Bugün de durduğumuz nokta bellidir. 24 Haziran seçimlerinde İttifak içerisinde olan siyasi partiler bellidir. CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti ve Saadet Partisi’dir. Biz zaman zaman biraraya geliyoruz. Yakın zamanda Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bizleri ziyaret etti, bizlerin ziyaretleri oldu.  Ülkenin tabi çok derinden işleyen problemleri var. Karşı karşıya kaldığı büyük meydan okumalar var. Burada sadece siyasi partilerin kendi alanlarına hapsedilmiş bir irade değil, onu aşan bir şekilde irade birlikteliğine ihtiyaç var. "DP lideri Gültekin Uysal,”40 yıldır binlerce insanımızı katletmiş PKK Terör Örgütünün bu işlediği cinayetlerin üzerine başka başka unsurlarla bunu perdeleyebilecek hiçbir güç yoktur bu ülkede, bu dünyada bununda altını ısrarla çiziyoruz. Hain terör örgütü bu coğrafyaya, insanlarımıza, etnik kökeni ne olursa olsun öncelikle o bölgede yaşayan insanlarımıza büyük zarar vermiştir. Biz meseleleri bu çerçevede değerlendiriyoruz.” diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x