DEPREM ANI / TATBİKAT.

DEPREM ANI / TATBİKAT.

21 Ağustos 2020 - 18:58

DEPREM ANI / TATBİKATAydın Vali'liği 2020 yılında ve geçmişte yaşanan olayların  sonrası için acil önlem ve felaketleri önlemek üzere her hangi bir deprem anında ne yapılması gerekli bilgiyi tüm vatandaşlara hem görsel hemde sözlü anlatmaya başlayacaklarını bildirdiler.

Bir acil durum veya afet hâlinde yapılması planlanmış olan müdahale sürecinde yer alacak eylemlerin uygunluğunu, yeterliğini ve güncelliğini mümkün olduğunca gerçeğe yakın koşullar altında ve bir senaryoya bağlı kalarak denemek amacıyla yapılan uygulamadır. AFAD, bu düşünceden hareketle Afetlere Hazırlık Yılı projesinin Ağustos ayı temasını “Deprem Anı/Tatbikat” olarak belirlenmiştir.


TATBİKAT NEDEN YAPILIR ? 

Tatbikatlar olası bir afet ve acil durumda can ve mal kaybının yaşanmaması veya en aza indirilmesi için öngörülen tehlike senaryoları doğrultusunda, hazırlanan afet ve acil durum planlarının uygulanabilirliğini gerçekçi ortamlarda test etmek, ekiplerin kapasite ve kabiliyetlerini görmek, yönetim fonksiyonu içinde yer alanların karar verme sürecindeki başarısını ölçmek amacıyla yapılır.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca: Son kritik ayları yaşıyor olabiliriz
Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca: Son kritik ayları...
MUĞLA DEVA MUĞLALI BİR BAŞKANLA KURULDU
MUĞLA DEVA MUĞLALI BİR BAŞKANLA KURULDU