Depremzedelerin battaniyeleri işportaya düştü

Depremzedelerin battaniyeleri işportaya düştü

İzmir de meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki depremin yaraları sarılmaya devam ederken, Konak Belediyesi ne depremzedeler için dağıtılan battaniyelerin satıldığı yönünde ihbar ulaştı. Bunun üzerine, Konak Belediyesi ne bağlı ekipler,1304 sokağa baskın düzenledi. İnceleme yapan zabıta ekipleri, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) logolu battaniyelerin satıldığını tespit etti. Battaniyeleri satmaya çalışan seyyar satıcılar hakkında işlem yapıldı. Satışların yapıldığı […]

14 Kasım 2020 - 11:31

İzmir de meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki depremin yaraları sarılmaya devam ederken, Konak Belediyesi ne depremzedeler için dağıtılan battaniyelerin satıldığı yönünde ihbar ulaştı.

Bunun üzerine, Konak Belediyesi ne bağlı ekipler,1304 sokağa baskın düzenledi. İnceleme yapan zabıta ekipleri, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) logolu battaniyelerin satıldığını tespit etti. Battaniyeleri satmaya çalışan seyyar satıcılar hakkında işlem yapıldı. Satışların yapıldığı alanda bulunan battaniyeler ise toplanarak Konak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ne ait depolara kaldırıldı.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bayraklı daki çadır alanında olması gereken battaniyelerin Basmane semtinde satışa çıkarıldığına dair ihbarı dikkate alarak zaman kaybetmeden zabıta ekiplerimizi bölgeye gönderdik. Dayanışmaya ve yardımlaşmaya en çok ihtiyacımız olduğu günlerde, evlerini kaybetmiş hemşerilerimizin battaniyelerinin, vicdandan yoksun kişilerce satışa çıkarıldığını gördük. Zabıta denetimlerimizi artırarak, deprem felaketinden çıkar sağlamaya çalışanlara göz açtırmayacağız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MARMARİS TİCARET ODASI’NDAN HÜKÜMETE ACİL DESTEK ÇAĞRISI
MARMARİS TİCARET ODASI’NDAN HÜKÜMETE ACİL DESTEK ÇAĞRISI
Türkiye'yi bekleyen büyük tehlike! Gün geçtikçe düşüyor
Türkiye'yi bekleyen büyük tehlike! Gün geçtikçe düşüyor