DİKKAT HANIM VALİ TRAFİK DENETİMİNDE!

DİKKAT HANIM VALİ TRAFİK DENETİMİNDE!

Muğla Valisi Esengül Civelek, Milas - Bodrum, Yatağan - Kavaklıdere, Muğla - Aydın, Marmaris - Çetibeli ve Köyceğiz karayolu üzerinde bulunan, polis ve jandarma uygulama noktalarında

10 Ağustos 2019 - 23:17

DİKKAT HANIM VALİ TRAFİK DENETİMİNDE!
            Muğla Valisi Esengül Civelek, Milas - Bodrum, Yatağan - Kavaklıdere, Muğla - Aydın, Marmaris - Çetibeli ve Köyceğiz karayolu üzerinde bulunan, polis ve jandarma uygulama noktalarında trafik ekiplerince alınan trafik tedbirlerini denetledi, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
            Muğla Valisi Esengül Civelek, Kurban Bayramı’nda artan trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Kemerin Ses Getirsin” kampanyasına destek vermek için yol kontrol uygulama noktalarını ziyaret ederek, vatandaşlara emniyet kemeri takmaları konusunda uyarılarda bulundu.
            Muğla Valiliğinden verilen bilgiye göre; Kurban Bayramı nedeniyle trafik yoğunluğu yaşandığını belirten Vali Civelek, artan trafikte, trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması için il genelinde denetlemelerde bulunduklarını, sürücülere ve yolculara trafik kurallarına uymaları ve emniyet kemeri takmalarının önemini hatırlattıklarını söyledi.
            Kontrol noktalarında durdurulan sürücü ve yolculara trafik işaret ve kurallarına uymaları ve emniyet kemeri takmaları yönünde çeşitli uyarılarda bulunan Vali Civelek, sürücü ve yolcuların Kurban Bayramını kutladı.
            İçişleri Bakanlığınca trafik güvenliği konusunda vatandaşların bilgilendirilmesi ve kamuoyunda gerekli farkındalığın oluşturulması amacıyla 09-31 Ağustos tarihleri arasında çocuklara yönelik "Hayatı Korumak İçin Senin de Kemerin Ses Getirsin" sloganıyla "Kemerin Ses Getirsin" isimli ödüllü video yarışması düzenlendiği hakkında uygulama noktalarında durdurulan araçlarda bulunan çocuklara trafik ekiplerince bilgiler verildi.
            Yarışma kapsamında aileleri ile seyahat eden çocuklardan, sürücü ve araçtaki diğer yolcuları emniyet kemerlerini takmaları konusunda bilinçlendirdiği ve uyardığı görülen videolarını #kemerinsesgetirsin hastagini etiketleyerek, "TrafikEgm" twitter adresine göndermeleri istendi. Gönderilen videolardan en çok beğeniyi alan ilk 100 çocuğa scooter, kask ve koruma ekipmanı hediye edileceği bilgisi verildi. Ata SEVGİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İyi Parti Aydın Milletvekili Sezgin Aydın’daki JES’lerin yarattığı tahribatı gündeme getirdi.
İyi Parti Aydın Milletvekili Sezgin Aydın’daki JES’lerin...
*KÜÇÜK YATIRIMCIYA BÜYÜK PROJELERE KATILMA İMKANI*.
*KÜÇÜK YATIRIMCIYA BÜYÜK PROJELERE KATILMA İMKANI*.