DİKKAT MASKENİ TAKMADAN EVİNDEN BİLE ÇIKMA!..

DİKKAT MASKENİ TAKMADAN EVİNDEN BİLE ÇIKMA!..

Marmaris ve Muğla genelinde maske takmayanlar dikkat, artık para ve hapis cezası var!.. Muğla’da Coronavirüs Salgınına karşı alınan önlemler, doğrudan cezai yaptırım uygulanacak, katı kurallara dönüştü.

14 Mayıs 2020 - 00:16 - Güncelleme: 14 Mayıs 2020 - 00:20

DİKKAT MASKENİ TAKMADAN EVİNDEN BİLE ÇIKMA!..
                 Marmaris ve Muğla genelinde maske takmayanlar dikkat, artık para ve hapis cezası var!..

                Muğla’daCoronavirüs Salgınına karşı alınan önlemler, doğrudan cezai yaptırım uygulanacak, katı kurallara dönüştü.
                Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoyimzalı yapılan açıklamaya göre; 15 Mayıs Cuma gününden itibaren, artık maske takmadan evden bile çıkılamayacak.
                Kaymakamlık açıklamasında: “13 Mayıs , 42 Sayılı Muğla İl Hıfzısıhha Kararı ve 13 Mayıs 41 sayılı İlçe Hıfzısıhha Kararları gereği:
                İlçemizde (Marmaris) bulunan tüm vatandaşlarımızın; başta pazaryerleri, marketler, toplu olarak çalışılan işyerleri, toplu taşıma araçlarında( satıcı, müşteri, çalışan herkes) maske kullanımının zorunlu olmasının yanında, vatandaşlarımızın her türlü alanlarda ( cadde, sokak, parklar, alışveriş merkezleri gibi vb. açık ve kapalı tüm alanlar) ve araçlarında konutlarından çıktıkları andan itibaren maske kullanımının 15 Mayıs 2020 tarihinden itibaren zorunlu olmasına karar verilmiştir.” denildi.
KARARA UYMAYANLARA PARA VE HAPİS CEZASI
                Öğrenildiğine göre Mülki idarece alınan kararlara uymayanlar hakkında da: Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi gereğince 3.150,00 TL, Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi gereğince 392,00 TL idari para cezası ayrıca  Türk Ceza Kanunu’nun Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma başlıklı 195. maddesinde yer alan “… yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi, iki aydan bir yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır.” hükmü uyarınca, bu hükme uymayan kişiler, haklarında gerekli adli işlem yapılarak, adli makamlara bildirilecek.  Ata SEVGİ AjansCANKA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzonspor, Altay'dan Cenk Özkaçar'ı istiyor
Trabzonspor, Altay'dan Cenk Özkaçar'ı istiyor
Son 24 saatte koronavirüsten 19 kişi hayatını kaybetti
Son 24 saatte koronavirüsten 19 kişi hayatını kaybetti