Dizideki rolü gercek oldu

Dizideki rolü gercek oldu

Ukrayna’da kazaen başkan olan bir tarih öğretmenini canlandırdığı ‘Halkın Hizmetkârı’ isimli dizi filmle gönüllere taht kuran komedyen Volodimir Zelenski, önceki gün yapılan seçimlerin galibi oldu. Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko’yu yüzde 73 gibi bir ...

23 Nisan 2019 - 11:50

UKRAYNA’nın yeni Devlet Başkanı seçilen Volodimir Zelenski 41 yaşında. Herhangi bir siyasi deneyimi yok. Ama insanlar onu ‘Halkın Hizmetkârı’ isimli diziden tanıyor, seviyor. Dizide yolsuzluktan, kirli ilişkilerden, kötü yönetimden yaka silken halkın oylarıyla devlet başkanı seçilen tarih öğretmeni Vasiliy Goloborodko’yu canlandırıyor.

İLK MESAJ RUSYA’YA

Bisikletle başkent sokaklarında gezen, yolsuzluklara savaş açan bir başkan karakterini canlandıran Zelenski, televizyonda ve internette izlenme rekorları kırmış. İşte gerçek hayatta da siyasi elite, oligarklara ve yerleşik bürokrasiye meydan okuyan ünlü komedyen, Ukrayna’nın yeni başkanı oldu. Ukrayna’nın NATO üyeliği ve AB ile entegrasyonunu destekleyen Zelenski, Rusya ile de krizin müzakereyle aşılması taraftarı. Nitekim seçim gecesi yaptığı konuşmada da Rusya’ya bu mesajı verdi. Zelenski, “Rusya ile müzakere sürecini yeniden başlatarak Donbas sorununa çözüm bulmak ilk hedeflerimden birisidir. Rusya ile savaşmak yerine ikna yoluyla Ukrayna’nın bütünlüğünü sağlamayı hedefliyorum. Ukrayna, Rusya, Almanya ve Fransa tarafından yürütülen Minsk sürecini yeniden canlandıracağım. Önceliklerim arasında Kerç Boğazı’nda Rusya tarafından alıkonan denizcilerimizi serbest bırakılması da var. Daha doğrusu Rusya’da tutsak tüm Ukrayna vatandaşlarını geri getirmek istiyorum” dedi.

SIRADA PARLAMENTO VAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ali Ağaoğlu, milyonluk lüks araçlarını satışa çıkardı..
Ali Ağaoğlu, milyonluk lüks araçlarını satışa çıkardı..
Ronaldo'nun sevgilisi iç çamaşırlı pozlarıyla nefes kesti.
Ronaldo'nun sevgilisi iç çamaşırlı pozlarıyla nefes kesti.