Düğün Salonu İşletmecileri Ticaret Odasında Bir Araya Geldiler

Düğün Salonu İşletmecileri Ticaret Odasında Bir Araya Geldiler

24 Mart 2021 - 20:37


AYDIN MERKEZ VE İLÇELERİNDE FAALİYET GÖSTEREN DÜĞÜN SALONU İŞLETMECİLERİ NAZİLLİ TİCARET ODASINDA BİR ARAYA GELDİToplantı Nazilli Ticaret Odasının ev sahipliğinde Aydın Düğün Salonu İşletmecileri Derneği ile birlikte yapıldı. Toplantıya sektörü temsilen NTO Komite Üyeleri Nurettin ÖZKAT ile Bircan GÜNGÖR iştirak etti. 


Dernek Başkanı Betül GÖCEK yaptığı konuşmada; sektörün sorunlarıyla ilgili tespitler yaparak, sorunların çözümü noktasında güç birliği ve dayanışma ile hareket edilmesi gerektiğini ifade etti. Nazilli’de Ticaret Odasının girişimleriyle sokak ve okul bahçelerinde yapılan düğünlerin kısıtlanması örneğindeki gibi diğer ilçelerde de bu konuda çalışmalar yapılması gerektiği toplantıya katılan tüm işletme sahipleri tarafından kabul edildi. 

                       Düğün salonları kapalı olduğu halde Belediyeler tarafından tahsil edilen ÇTV ve Tabela vergilerinin belirli bir dönem tahakkuk ettirilmemesi yönünde girişimlerde bulunulması yönünde fikir birliğine varıldı ve ayrıca sadece stopaj indirimi değil kira ödemesi yapan düğün salonu işletmecilerine kira desteği verilmesi gerektiği ifade edildi. 

                       NTO Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN; üyelerimizin sorunlarının çözümü için tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmaya, beraber hareket etmeye, destek olmaya hazır olduklarını ifade etti ve dernek üyelerine hayırlı olsun temennilerini iletti. 

                      Bazı sorunların çözümünde tek başına hareket etmenin kafi gelmediğini, özellikle meslek kuruluşları olarak birlikte hareket etmek zorunda olduklarını ama maalesef bu iradeyi her zaman göremediklerini söyledi. 

                      Yapılan değerlendirmelerde Düğün Salonlarının açılmadığı, sadece Nikah Salonlarının faaliyetine izin verildiği ve bu konuda toplumda yanlış anlaşılmanın olduğu ifade edilirken düğün salonlarına getirilen kısıtlama ve yasakların bir an önce kaldırılması gerektiği, tüm salonların denetim altında olduğu ve pandemi tedbirlerine harfiyen uydukları, sektör yeterince destek alamadığından düğün salonlarının en kısa sürede tekrar faaliyet geçmesinin şart olduğu toplantıya katılanların ortak düşüncesi olarak kabul edildi.     

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x