EFAK ENKAZ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

EFAK ENKAZ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

01 Kasım 2020 - 11:09

EFAK ENKAZ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Merkez üssü İzmir Seferihisar olan 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından arama-kurtarma ve yardım faaliyetleri yürütmek üzere İzmir'de bulunan Efeler Belediyesi ekibi EFAK, hummalı çalışmalarına devam ediyor. Zamana karşı yarışan ekipten umudu yeşerten haberler de geliyor. EFAK gönüllüsü Barış Erbaş, enkaz altından 2 kişiyi canlı olarak çıkardıklarını söyledi.  


 Dün meydana gelen depremin ardından hızla afet bölgesine ulaşan ekip, Bayraklı ilçesindeki Barış Sitesi enkazında çalışmalarını sürdürüyor. EFAK, enkaz altında kalan vatandaşları kurtarmak için AFAD, AKUT ve bölgedeki diğer ekiplerle birlikte koordinasyon içinde yoğun bir çaba ortaya koyuyor.


“2 KİŞİYİ CANLI ÇIKARDIK”

EFAK ekibinde yer alan arama-kurtarma gönüllüsü Barış Erbaş, akşam saatlerinde ulaştıkları deprem bölgesinde çalışmalara hemen başladıklarını söyledi. Erbaş, “Bizim çalışma alanımız Barış Sitesi'ndeki yıkılan 3 konuttan oluşuyor. Akşam saatlerinde alana intikal ettik. Tüm tedbirleri alarak, kontrollü şekilde çalışmaları sürdürüyoruz. Bölgede artçı sarsıntılar da sürüyor. Bir yandan da zamana karşı mücadele veriyoruz. 2 kişiyi enkaz altından canlı çıkardık. Emine Eren'i 14 saat sonra kurtardık. Diğer isim de Nurcan Tosun oldu. Eşi İbrahim bey'in sevincine şahit olduk. Tedavi için ikisi de hastaneye kaldırıldılar” diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakanlığın yayımladığı vefat sayısı ile İBB’nin verileri arasındaki büyük fark dikkat çekti
Bakanlığın yayımladığı vefat sayısı ile İBB’nin verileri...
Deprem sonrası ağır hasar gören binada mahsur kalan kedi kurtarıldı
Deprem sonrası ağır hasar gören binada mahsur kalan kedi...