Efes Selçuk 4. Efes Ultra Maratonu için hazır

Efes Selçuk 4. Efes Ultra Maratonu için hazır

Efes Selçuk bu yıl 13-14 Mart tarihlerinde, dördüncü kez Efes Ultra Maratonu’na ev sahipliği yapacak. “Dünya mirasını koşarak keşfet” sloganı ile düzenlenen organizasyon çerçevesinde yüzlerce koşucu birbirinden önemli tarihi yerleri keşfedecek...

10 Mart 2021 - 16:48

Başkan Filiz Ceritoğlu Şengel organizasyon öncesinde basınla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Efes Ultra Maratonu’nun her yıl giderek büyüyen ve katılımcılar için daha keyifli hale gelen bir organizasyon olduğuna dikkat çeken Sengel; “Efes Ultra Maratonu ile dünya mirasının koşarak keşfetme deyimi yerine geliyor. Efes Selçuk, sadece antik kentten ibaret değil. Efes Selçuk,  her yeri bire bir gezilerek keşfedilebilecek bir kent. Efes Ultra Maratonu kapımızı tekrar dünyaya açan bir organizasyon olması noktasında bizim için çok önemli” dedi.

Efes Selçuk’un doğa sporları için benzersiz bir destinasyon olduğunun altını çizen Başkan Sengel; “ Efes Selçuk’ta tarih, kültür ve doğa koşuculara kucak açacak. Spor turizmi dünyada turizmin dönüştüğü başka bir nokta yer alıyor. Spor ve turizmin bir arada yaşanabileceği bir yer olan Efes Selçuk, pandemi şartlarında Türkiye’de belki de en büyük spor ve turizm organizasyonuna ev sahipliği yapacak. Soluksuz bir koşunun ardından soluksuz süren organizasyonlarınız olsun. Biz her sene bu organizasyona destek vereceğiz” dedi


TARİHİ SU KEMERLERİNDE SONA ERECEK      

Toplantıda konuşan Limit Sensin Ekip Koordinatörü Ali Cem Aktaş,  değişen spor ve turizm anlayışı çerçevesinde dünyanın birçok yerinin artık koşarak keşfedildiğini ve koşu turizminin günden güne büyüdüğünün altını çizerek; “ Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştireceğimiz Efes Ultra Maratonu’nun sloganı “Dünya Mirasını Koşarak Keşfet” . Efes Ultra Maratonu’nda 5K. 12K, 23K, 42K, 60K ve 120K olmak üzere altı farklı etabımız var” açıklamasında bulundu. 

 

Efes Ultra Maratonu’nun pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleşeceğinin altını çizen Aktaş; “Bu organizasyon katılımcılara dünya mirasını koşarak keşfetme olanağı sunuyor. Her sene bunun üzerinde duruyoruz.  Buna bir örnek vermek gerekirse; 120K koşacak bir koşucu Efes Selçuk’un tüm mirasını keşfetme şansına sahip. Efes Alt Kapı’dan başlayacak parkurda koşucular Pamucak Sahili, Arvalya Mevki, Meryem Ana, Şirince, Belevi Keçi Kalesi, Barutçu, Zeytinköy üzerinden Dutlu Yol’a gelecek. Zorlu koşu İstasyon Meydanı’nda sona ererek Efes Selçuk’un doğal ve tarihi güzelliklerini keşfetme olanağı sunulacak” dedi. Ali Cem Aktaş verdiği destekten dolayı Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’e teşekkür etti. 
Kaynak: Volkan Deniz

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..