EFES ULTRA MARATONU BAŞLADI

EFES ULTRA MARATONU BAŞLADI

Efes Selçuk 4. Efes Ultra Maratonu’na ev sahipliği yapıyor. "Dünya Mirasını Koşarak Keşfet" sloganıyla gerçekleştirilen Organizasyonun ilk gününde 120 Km, 60 Km, 42 Km, 23 Km etaplarında Türkiye’nin dört bir yanından gelen koşucular mücadele etti.

13 Mart 2021 - 16:29

Efes Selçuk 4. Efes Ultra Maratonu’na ev sahipliği yapıyor.  "Dünya Mirasını Koşarak Keşfet" sloganıyla gerçekleştirilen Organizasyonun ilk gününde 120K, 60K, 42K, 23K etaplarında  Türkiye’nin dört bir yanından gelen koşucular mücadele etti.

Gün aydınlanmadan koşmaya başlayan katılımcılar Efes Alt Kapı’dan başlayarak, Efes Selçuk’un kültürel zenginlikleri, doğal güzelliklerinden oluşan parkurları tamamlayarak Tarihi Su Kemerleri’nin bulunduğu İstasyon Meydanı’nda  maratonu bitirmenin  gururunu yaşadılar.

Dünyada değişen spor ve turizm anlayışı çerçevesinde düzenlenen Efes Ultra Maratonu ile ilgili düzenlenen basın toplantısında  Efes Selçuk’un, tarihi değerlerinin sadece Efes Antik Kenti’nden ibaret olmadığının altını çizen Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, kentin spor turizmi için elverişli bir destinasyon olduğu vurgusunu yapmıştı.

Efes Selçuk Belediyesi’nin desteği  ile Limit Sensin Organizasyonu tarafından gerçekleştiren Efes Ultra Maratonu 14 Mart Pazar günü  12K ve 5K parkurları ile devam edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x