Ege İhracatçılarının beklentisi 15 milyar dolar

Ege İhracatçılarının beklentisi 15 milyar dolar

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, 2020 yılını 13 milyar dolar ihracatla geride bırakmaya hazırlandıklarını, 2021 yılı için de yeşil üretime odaklanarak 15 milyar dolar ihracat hedefi koyduklarını belirtti

24 Aralık 2020 - 10:00

Ege İhracatçı Birlikleri yeşil üretiminde ihracat beklentisini yüksek tutuyor.

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, covid-19 virüsünün aşısının bulunmuş olması sonrasında 2021 yılında iyimser senaryoların gündeme geldiğini, 2020 yılını 13 milyar dolar ihracatla geride bırakmaya hazırlandıklarını, 2021 yılı için de yeşil üretime odaklanarak 15 milyar dolar ihracat hedefi koyduklarını belirtti.

Ege İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulları Ortak Toplantısında konuşan Eskinazi, Sürdürülebilirlik Yılı ilan ettikleri 2020 yılında ihracatı, daha az karbon ayak izi bırakarak yapma hedefiyle projeler hayata geçirdiklerini kaydetti. Eskinazi, "Yayınladığımız sürdürülebilirlik manifestosunda “Sürdürülebilir bir dünya için, sürdürülebilir üretim ve sürdürülebilir ihracat" sloganıyla hareket ettik. Sürdürülebilirlik Çalışma Grubumuz 2020 yılı boyunca çalışmalarını sürdürdü. Türkiye'de Sıfır Atık Belgesi'ne sahip olan ilk ihracatçı birliği olduk" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de dev operasyon!
İzmir’de dev operasyon!
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'tek adamcağız' yanıtı:
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'tek adamcağız' yanıtı: "Yol...