En kaliteli tütün Karacasu’da yetişiyor.

En kaliteli tütün Karacasu'da yetişiyor.

20 Ağustos 2020 - 18:31

En kaliteli tütün Karacasu'da yetişiyor

Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, hamuru, çamuru, demiri, derisi meşhur olan ilçenin, tütününün de o kadar meşhur olduğunu belirterek, "En kaliteli tütün ilçemizde yetiştirilmektedir. Üreticilerimize bereketli olsun" dedi.Aydın'ın 35 bin dekarla en çok tütün üretimi yapılan ilçesi Karacasu'da hasat sezonunun sonuna gelindi. Uzun yıllar tütün eksperliği yapan Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, üreticileri ziyaret ederek, hem sıkıntılarını dinledi, hem de toplanan tütünleri inceledi.


Başkan İnal, üreticilerin çocukları gibi baktıkları ürünleri için bir yıl boyunca uğraş verdiğini belirterek, şimdi harcanan emeklerin ekmeğe dönüştürme zamanı olduğunu söyledi.


"YAŞADIĞINIZ SORUNLARI BİLİYORUM"

Toplanan ürünlerin bereketli olmasını dileyen Başkan İnal, Belediye Başkanlığının yanı sıra eski mesleği olan Tütün Eksperliği sebebiyle de üreticinin yaşadığı sorunların farkında olduğunu kaydetti.


“Tütün üreticilerinin sorunlarına çare olmaya devam edeceğiz." diyen Başkan İnal, "Tütün işi zahmetli bir iştir. Karacasu’da bin 250 ailenin geçim kaynağı tütünlerin tarladan toplama işlemleri bitti. Dört el kırım ile toplanan tütünler komple sıyırarak bi kerede kırılmaz." diye konuştu.

Başkan inal tütünün yukarıdan kırarak sıyırmadan toplamak gerektiğine dikkat çekerek, "Şirin ilçemizin hamuru, çamuru, demiri, derisi ne kadar meşhursa, tütünümüz de o kadar meşhurdur. En kaliteli tütün ilçemizde yetiştirilmektedir. Üreticilerimize bereketli olsun" ifadelerini kullandı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hava sıcaklığı düşüyor, 10 ilde kuvvetli sağanak bekleniyor
Hava sıcaklığı düşüyor, 10 ilde kuvvetli sağanak bekleniyor
Kiralık şehir: Denizli
Kiralık şehir: Denizli