Enerji Bakanı Dönmez: ’Kendi üreteceğimiz gaz ithal edeceğimiz...

Enerji Bakanı Dönmez: 'Kendi üreteceğimiz gaz ithal edeceğimiz gaza göre daha ekonomik olacak'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Bu keşifle beraber ithalatımızda ciddi bir azalma bekliyoruz. Her halükarda kendi üreteceğimiz gazın ithal edeceğimiz gaza göre daha ekonomik olacağını bugünden söyleyebiliriz” dedi.

22 Ağustos 2020 - 18:04

Türkiye'nin ilk derin sondaj gemisi Fatih, Karadeniz'de 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmesinin ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Fatih Sultan Mehmet Han Türbesi'ni ziyaret etti. Bakan Dönmez, ziyaretin ardından Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz keşfine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Adını taşıdığı padişaha yakışır büyük bir keşif gerçekleştirdi”

Türbe ziyaretinden sonra konuşan Bakan Dönmez, “Bildiğiniz gibi dün Cumhurbaşkanımız büyük müjdeli haber vermişti. Fatih gemimizin ismini taşıdığını İstanbul'u fetheden büyük Sultanın türbesini ziyaret etmek suretiyle bir kez daha anmış olduk. Fatih gemimiz de adını taşıdığı padişaha yakışır şekilde büyük keşif gerçekleştirdi. Fatih gemimiz denizdeki doğal kaynakları ortaya çıkarmak için adeta fetih harekatı yaptı. Sevinçli ve mutluyuz. Bizimle bu mutluğu paylaşan herkese şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meral Akşener yeniden genel başkan...
Meral Akşener yeniden genel başkan...
Türkiye'de bugün koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı: 61
Türkiye'de bugün koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı:...