ENGELLER ORTADAN KALKIYOR.

ENGELLER ORTADAN KALKIYOR.

09 Haziran 2019 - 11:59

Kaynak.ses gazetesi.Nazilli'de 'İbadetime Engel Yok' projesi kapsamında Cuma namazı hutbesi ilk kez işaret diline çevrildi. 28 işitme engelli vatandaş, hutbeyi anlamaktan duydukları memnuniyet dile getirdi.

İşitme engelliler için Yunus Emre Camii'nde Cuma namazı hutbesi işaret diliyle okundu. İlk kez imza atılan uygulama engellileri sevindirirken, vatandaşların takdirini topladı.


ENGELLER ORTADAN KALKIYOR


Nazilli'deki engellilerin ibadetlerini tam manasıyla yerine getirebilmeleri için engeller bir bir ortadan kalkmaya başladı. Harun Doğanel tarafından sözlü olarak aktarılan hutbeyi, engelliler için Muhammed Sıddık Kodak işaret diline çevirdi. 'Aile' konulu hutbeyi anlamakta zorluk yaşamayan 28 engelli vatandaş, sosyal hayata katılmanın mutluluğunu yaşadı. 


İŞARET DİLİYLE KUR'AN KURSU


Nazilli Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve NAZENDER’in öncülüğünde, İlçe Müftülüğünün desteğiyle başlatılan 'İbadetime Engel Yok' projesi kapsamında ilk olarak Koca Cami içerisinde fiziksel engelliler için bölüm hazırlanmıştı. Bu bölümde ilk kez namaz kılan engelli Yılmaz Bayraktar, büyük mutluluk yaşamıştı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın talimatları doğrultusunda engellilere yönelik bu tür uygulamaların arttırılacağına işaret eden Nazilli İlçe Müftüsü Necati Topaloğlu, “Yaz sezonu boyunca verilecek olan Kur'an-ı Kerim kurslarında belirlenen yerlerde işaret dili ile öğretim yapılacak” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLK GÖREV YERİNE 3O YIL SONRA KAYMAKAM OLARAK DÖNDÜ
İLK GÖREV YERİNE 3O YIL SONRA KAYMAKAM OLARAK DÖNDÜ
 'Çok Gezenti' İzmir'de..
'Çok Gezenti' İzmir'de..