Erdoğan, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül’e sitem etti

Erdoğan, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül'e sitem etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni parti girişimlerinde bulundukları iddia edilen Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül'e "Kırgınım" diyerek sitem etti.

10 Temmuz 2019 - 08:31

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni parti girişimlerinde bulundukları iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sitem etti. Erdoğan, "Kırgın mısınız?" sorusunu "Bunlara kırgınlık olmayacak da kime olacak?" diye yanıtladı.

Bosna Hersek'te gerçekleşen Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Zirve Toplantısı ardından Türkiye'ye dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan, uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı

"SİZ NEFSİNİZLE BİR MUHASEBE YAPIN"

"Babacan'a, Davutoğlu'na, Gül'e kırgınlığınız var mı?" sorusuna Erdoğan, "Bu soru sorulur mu Allah aşkına… Bunlara kırgınlık olmayacak da kime olacak?" diye cevap verdi.

"Kaç senedir kırgınsınız?" sorusuna ise Erdoğan'ın cevabı şu oldu:

"Bu tür yaklaşımların olmasıyla başlayan bir süreç… Ama biz baldıran zehrini içerek hep sabrettik ve aleyhte herhangi bir şey konuşmadık. Cumhurbaşkanlığı seçimleri oldu. Bakın şu son belediye başkanlığı seçiminde İstanbul'da olanlar çıkıp da Binali Bey'le ilgili bir tane olumlu ifade kullanmadılar. Siz nefsinizle bir muhasebe yapın. Bu kim? Benim arkadaşım. Bununla ilgili bir ufak ifade kullanmayayım mı? Daha önce mesela referandumda bakıyorsunuz hayır oyu kullandılar. Ama biz bir şey konuştuk mu?"

Kaynak: SONDAKİKA.COM

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
14 kişinin ismi çıkarıldı
14 kişinin ismi çıkarıldı
BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ SÖZDE KALMAMALI!
BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ SÖZDE KALMAMALI!