Erdoğan’dan Doğu Akdeniz gerilimine videolu gönderme

Erdoğan’dan Doğu Akdeniz gerilimine videolu gönderme

Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan Doğu Akdeniz gerilimi sürerken Akdeniz e kıyısı olan Avrupa Birliği üyesi Yunanistan, Fransa, Malta, İtalya, İspanya, Portekiz ve Rum Kesimi dün Fransa nın Korsika adasında bir araya geldi. Zirve sonrasında yayınlanan ortak metninde, “Türkiye yle diyaloğa geçilmesinde ilerleme sağlanamaması ve Türkiye nin tek taraflı faaliyetlerini sonlandırmaması halinde Avrupa Birliği ilave kısıtlayıcı tedbirler listesi geliştirmeye […]

11 Eylül 2020 - 09:31

Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan Doğu Akdeniz gerilimi sürerken Akdeniz e kıyısı olan Avrupa Birliği üyesi Yunanistan, Fransa, Malta, İtalya, İspanya, Portekiz ve Rum Kesimi dün Fransa nın Korsika adasında bir araya geldi.

Zirve sonrasında yayınlanan ortak metninde, “Türkiye yle diyaloğa geçilmesinde ilerleme sağlanamaması ve Türkiye nin tek taraflı faaliyetlerini sonlandırmaması halinde Avrupa Birliği ilave kısıtlayıcı tedbirler listesi geliştirmeye hazırdır” denildi.

SİZE BÜYÜK GELİRİZ BİZİ YİYEMEZSİNİZ

Zirve ve ardından verilen mesaja Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan dan videolu bir yanıt geldi.

Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde verdiği bir demece ait videoda “Hazırladığınız bir kurt sofrası var. O kurt sofrasında bizi yemek istiyorsunuz. Kusura bakmayın biz size büyük geliriz. Bizi yiyemezsiniz” ifadeleri yer alıyor.

İLGİLİ HABERDoğu Akdeniz gerilimi: Sonuç bildirgesinde Türkiye ye adeta süre verdiler

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Simitçi gibi davranıp bayılma numarası yapan ve vatandaşlardan para alan kişiye para cezası kesildi
Simitçi gibi davranıp bayılma numarası yapan ve vatandaşlardan...
Bazı Gökçeada seferleri iptal edildi!
Bazı Gökçeada seferleri iptal edildi!