Erdoğan’dan Kaftancıoğlu’na: "Kendisi DHKP-C...

Erdoğan'dan Kaftancıoğlu'na: "Kendisi DHKP-C militanıdır"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan rektör protestolarıyla ilgili olarak "Bu işin içinde teröristler var" dedi. Erdoğan, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için de "Kendisi DHKP-C militanıdır" ifadesini kullandı...

08 Ocak 2021 - 15:27

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. İlk olarak ABD'de Donald Trump destekçilerinin Kongre binasını işgal ettiği olayları değerlendiren Erdoğan, bu sürecin tüm insanlığı şaşırttığını belirtti.

"Lafa geldiğinde 'demokrasinin beşiği' diye ifade edilen Amerika'daki bu süreç gerçekten tüm insanlığı şok etti" diyen Erdoğan, "Demokrasi için yüz karası olduğunu görüyoruz" ifadesini kullandı.

Erdoğan, "Temennim odur ki 20 Ocak itibarıyla Sayın Biden'ın devir teslim töreniyle ki Trump'ın da yapmış olduğu açıklamalarla sakin bir şekilde bu devir teslim olacaktır, yapılacaktır" dedi ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde sürecin hassasiyetle devam etmesi çağrısında bulundu.

Olaylarda 4 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlatan Erdoğan, "Ölenlerin ailelerine sabırlar dilerken özellikle yaralılara da geçmiş olsun dileklerimi ifade ediyorum" diye konuştu.

'Arkadaşlar ben öğrencilerle neden görüşeyim?'

Erdoğan'a, Prof. Dr. Melih Bulu'yu Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak ataması sonrası başlayan protestolar da soruldu. TÜRGEV aracılığıyla öğrencilerle görüşmek istediği ileri sürülen Erdoğan, buna "Arkadaşlar ben neden öğrencilerle görüşeyim?" yanıtını verdi.

Öğrencilerin bu işin içinde olmadığını ifade eden Erdoğan, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu da eleştirerek şunları söyledi:

  • "Bu işin içinde teröristler var. Öğrencilerle alakası olmayan CHP'nin İstanbul İl Başkanı orada. Kendisi DHKP-C militanıdır.  Bunlar öğrenci değil. Yaptıkları nedir? Yasalara uygun olarak buraya atanmış bir rektör vardır.
  • Bu rektör yasalar dışında atanmamıştır. Yasalar neye amir ise, Melih Bey de buraya atanmıştır. Geçmişine baktığımızda o da bu üniversite içinden yetişmiş bir arkadaşımızdır."
  • 'Prof. Bulu'yu Boğaziçi'ne layık gördük, çok çok başarılı olacağına inanıyorum'

    • Erdoğan, Prof. Bulu ile ilgili olarak da "Kendi ilgi alanına göre yetişmiş olduğu alanlar vardır. ODTÜ'den itibaren tutunuz buraya kadar. Biz de YÖK'ün şahsıma teklif ettiği 9 isimden, bana yasaların vermiş olduğu yetkiden hareketle rektör olarak seçtik, Boğaziçi'ne layık gördük. Çok çok başarılı olacağına inanıyorum" açıklamasında bulundu.

Kaynak: Sputnik

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizin ve milletimizin geleceği için vizyonu, hedefleri, projesi olan tek parti biziz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizin ve milletimizin geleceği için...
İzmir Beyaza Büründü
İzmir Beyaza Büründü