Erdoğan’ı dinlemek için Covid-19 raporu istendi

Erdoğan’ı dinlemek için Covid-19 raporu istendi

Salgınla mücadele kapsamında AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, AKP’li tüm milletvekillerine bir yazı gönderdi. Yazıda AKP’lilerin test yaptırmasını istedi. Covid-19 negatif raporu getirmeyen AKP’li Genel Kurul Salonu’na giremeyecek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarın TBMM Genel Kurulu’nda yapacağı konuşmayı dinleyemeyecek. Bostancı, “Test sonuçlarına göre milletvekillerimizin Meclis açılışına katılmalarını rica ederim” dedi.

30 Eylül 2020 - 09:12

Salgınla mücadele kapsamında AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, AKP'li tüm milletvekillerine bir yazı gönderdi. Yazıda AKP'lilerin test yaptırmasını istedi. Covid-19 negatif raporu getirmeyen AKP'li Genel Kurul Salonu'na giremeyecek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarın TBMM Genel Kurulu'nda yapacağı konuşmayı dinleyemeyecek.

Bostancı, "Test sonuçlarına göre milletvekillerimizin Meclis açılışına katılmalarını rica ederim" dedi. Diğer partilere mensup milletvekilleri için ise böyle bir talepte bulunulmadığı öğrenildi.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir "Ülkemizde pozitif temaslılara dahi test yapılmazken, AKP'lilerin keyiflerince test yaptırıyor. Söz konusu Cumhurbaşkanı olunca herkese test yaptırılıyor. Bu durum AKP'nin kendilerini ayrıcalıkları gördüklerini ortaya koyuyor. Bu yapılan kişilik haklarına da saldırı. Milletvekilleri Anayasal haklarını gasp ettirmemelidir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte korona virüsten 72 kişi hayatını kaybetti
Son 24 saatte korona virüsten 72 kişi hayatını kaybetti
36 yıl önce bugün Türkiye’de son kez bir kişi idam edildi
36 yıl önce bugün Türkiye’de son kez bir kişi idam edildi