Erdoğan’ın dava ettiği CHP’li isim hakkında flaş karar

Erdoğan’ın dava ettiği CHP’li isim hakkında flaş karar

21 Ocak 2021 - 16:49

AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakan olduğu dönemde sosyal medya üzerinden hakaret ettiği öne sürülen CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediyesi Meclis üyesi 24 yaşındaki Dila Koyurga hakkında ilk duruşmada beraat kararı çıktı. Paylaşımları yaptığı dönemde 18 yaşından küçük olduğunu aktaran Koyurga, “Beraat kararını bekliyordum. Şimdi bana bu linci uygulayanlara tek tek dava açacağım” dedi.

CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediyesi meclis üyesi Dila Koyurga’nın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlara ilişkin açılan davanın ilk duruşması bugün İzmir 23. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ve 15 Temmuz Darbe Girişimi’ne yönelik paylaşımları nedeniyle hakim karşısına çıkan Koyurga, herhangi bir suç unsuruna rastlanmaması üzerine beraat etti.

 CHP’li Koyurga, “Geçen 27 Mayıs günü, bazı sosyal medya hesapları, yıllar önceki bazı paylaşımlar üzerinden beni hedef göstermiş, aynı gün gözaltına alınmıştım. Ertesi gün ev hapsi cezası verilmişti. 1 hafta boyunca evde elektronik kelepçeyle kaldım. Buna itiraz ettik. Avrupa İnsan Hakları Mahkamesi’ne başvuracağımızı söyledik. Daha sonra elektronik kelepçe kararı kaldırıldı. Dava tarihi belli oldu. Bugünkü duruşmada, özellikle 15 Temmuz ile ilgili paylaşımlar ele alındı. Ancak herhangi bir suç unsuru bulunamadığı için hakim beraatime karar verdi. Bu sonucu alacağımızdan emindim. Vicdanen rahattım. Çünkü sosyal medya linciyle iş buralara kadar gelmişti. Ancak bu linci düzenleyenler yargının da üzerinde olmadıklarını gördüler” dedi.


Kaynak: tele1

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar partisinden istifa etti
CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar partisinden istifa etti
Selin vurduğu Homeros Vadisi yeniden ayağa kaldırılıyor
Selin vurduğu Homeros Vadisi yeniden ayağa kaldırılıyor