Esnafın yüzünü güldürecek müjde!

Esnafın yüzünü güldürecek müjde!

İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hasan Basri Bostancı, Ankara’da bakanlık ve federasyon yetkileri ile yaptıkları görüşmeler ve uzun uğraşlar sonucunda Okul Servis Araçları Yönetmelik Değişikliği’nin yürürlüğe koyulmasının 1 yıl ertelendiği müjdesini verdi

12 Eylül 2020 - 13:00

İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hasan Basri Bostancı, Ankara’da bakanlık ve federasyon yetkileri ile yaptıkları görüşmeler ve uzun uğraşlar sonucunda Okul Servis Araçları Yönetmelik Değişikliği’nin yürürlüğe koyulmasının 1 yıl ertelendiği müjdesini verdi.  
Okul Servis Araçları Yönetmeliğinde 3 Eylül itibarıyle aranacak mesleki yeterlilik belgesi, oturmaya duyarlı koltuk sensörü, üç nokta emniyet kemeri, iç kamera ve kayıt sistemi uygulamasının ertelenmesine ilişkin yönetmelik değişikliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe girdi.
Okulların açılıp açılmayacağına ilişkin belirsizlik nedeniyle yapılan söz konusu değişiklik, servisçiler tarafından sevinçle karşılandı.
 "Yakın zamanda 4 bakanlık yetkilisiyle toplantı yapılacak"
İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hasan Basri Bostancı ise ertelemenin servisçileri maddi olarak çok rahatlattığını bildirerek, "Bilindiği üzere uzun bir süredir Ankra’da hem bakanlık hem de federasyonumuz kanalıyla uzun görüşmeler gerçekleştirmiş ve okul taşıtı esnafının çektiği zorlukları anlatmıştık. Son gerçekleştirilen Okul Servis Araçları Yönetmelik Değişikliği’nin bu yıl uygulamaya konulması zaten zor durumda olan esnafımızın üzerine artı bir yük bindirecekti. Söz konusu uygulamaların ertelenmesi, Kovid-19 nedeniyle maddi açıdan zor günler geçiren servisçileri oldukça mutlu etmiştir." ifadelerini kullandı.
Yönetmelik değişikliğinin ardından İçişleri, Milli Eğitim, Ulaştırma ve Altyapı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileriyle Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) önderliğinde bir toplantı yapılacağını anlatan Bostancı, yakın zaman yapılması planlanan söz konusu toplantıda, servisçilerin durumlarının konuşulacağını kaydetti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İkinci el araçlarda fiyatlar yükselmeye devam ediyor!
İkinci el araçlarda fiyatlar yükselmeye devam ediyor!
İzmir'de FETÖ'nün hücre evlerine baskın: 23 gözaltı
İzmir'de FETÖ'nün hücre evlerine baskın: 23 gözaltı