Filipinler ülke çapında alarm verildi!

Filipinler ülke çapında alarm verildi!

Filipinler'de etkili olan dang humması salgınında 456 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından ülke genelinde acil durum alarmı verildi. 2 milyon çocuğun risk altında olduğu belirtiliyor

16 Temmuz 2019 - 14:47

Filipinler'in başkenti Manila'da sağlık yetkilileri tarafından bugün yapılan açıklamaya göre, dang humması salgını yayılıyor. Filipinler'deki sağlık yetkilileri Ocak ayından bu yana 450'den fazla kişinin hayatını kaybettiği salgın hastalık vakalarında meydana gelen ani artış nedeniyle ulusal bir "dang humması uyarısı" yayınladı.

20 milyon Filipinli risk altında

Filipinler Sağlık Bakanlığı tarafından dün yapılan resmi duyuruda, 2019'un ilk 6 ayında dang hummasına yakalanan kişi sayısının 100 bini geçtiği ve geçen yıla kıyasla yüzde 85 artış yaşandığı açıklandı. Yerel basın ise bu yılki salgında en az 450 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Ülke nüfusunun yüzde 20'sinin yaşadığı Mimaropa, Batı Visayas, Merkez Visayas ve Kuzey Mindanao bölgelerinde görülen salgın nedeniyle 20 milyon Filipinli risk altında. Sağlık yetkilileri, salgının odak noktası sayılan bu 4 bölge dışında 9 şehirde de vakaların görüldüğünü ancak bunların ülke çapındaki salgından bağımsız olduğunu duyurdu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul Havalimanı'nda Çinli yolcuların taraması sürüyor
İstanbul Havalimanı'nda Çinli yolcuların taraması sürüyor
Depremde hasar gören cezaevi boşaltılıyor
Depremde hasar gören cezaevi boşaltılıyor