Fırat Yılmaz Çakıroğlu Nazilli’de anıldı

Fırat Yılmaz Çakıroğlu Nazilli’de anıldı

19 Şubat 2021 - 18:17

Fırat Yılmaz Çakıroğlu Nazilli’de anıldı


Nazilli Belediyesi, 2015 yılında Ege Üniversitesi’nde çıkan olaylarda hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu için pilav hayrı yaptı. 


Nazilli Belediyesi, 24 yaşında hayatını kaybeden Ege Üniversitesi Tarih bölümü öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu için 2 bin kişilik pilav hayrı yaptı.


Belediye meydanında düzenlenen programa Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Saadet Partisi Aydın İl Başkanı İbrahim Danacı, İYİ Parti İlçe Başkanı Cihat Öztürk, MHP İlçe Başkanı Hasan Eren, Demokrat Parti İlçe Başkanı Mustafa Uysal, meclis üyeleri, muhtarlar, dernek ve STK  üyeleri katıldı.


Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasının ardından konuşan Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Bu millet binlerce yıldır birlik ve beraberlik içerisinde birçok ızdırabı birlikte göğüslemiştir. Hain PKK’lı terör örgütünün haince eylemi neticesinde çok yakın zamanda 13 şehidimizi toprağa verdik. Yine benzer bir eylemle genç kardeşimizi toprağa vermiştik. Sene-i devriyesinde hep birlikte O’nu yad etmenin huzurunu yaşıyoruz. İnşallah Rabbim bu acıları bir daha hiç kimseye yaşatmasın. O dönem memleketin birçok noktasında zorluklar yaşanıyordu. O terör eylemlerinde canını ortaya koyan; bu millet, bu memleket için canını feda eden kardeşimize bizler duacıyız. İnşallah Rabbim bizleri şefaatlerine nail eyler. Ailesine de sabırlar diliyorum. Rabbim hiç kimseye böyle acılar yaşatmasın. Birlik ve beraberlik içerisinde tüm zorlukları birlikte aşmaya devam edeceğiz” diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x