Galatasaray tarihi bir anlaşmaya imza attı

Galatasaray tarihi bir anlaşmaya imza attı

Galatasaray ile EnerjiSa arasında anlaşma imzalandı. Tarihi anlaşmanın imza töreni gerçekleştirildi. Anlaşma kapsamında kurulacak güneş enerjisi tesisiyle Türk Telekom Stadyumu, kendi elektriğini kendisi üretecek...

09 Mart 2021 - 17:20

Anlaşma sonrası Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz “Yaklaşık 20 milyon TL’lik bir proje bu… 25 yıllık ömürde bizim cebimizden hiç para çıkmayacak. Galatasaray 25 yılda 100 milyon TL’nin üzerinde gelir elde edecek. 25 milyon TL’lik masraf da EnerjiSa’ya ait olacak. 10 yıl sonra da paneller tamamen bize devredilecek. Böyle bir teklif yok. EnerjiSa’ya teşekkür ediyoruz” dedi.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay ise projenin uzun zamandır gündemlerinde olduğunu söyleyerek “Galatasaray’a yakışır bir proje. Şu an tamamen atıl durumda kalan ve hiçbir şekilde kullanılmayan stadın çatısındaki 40 bin metrekarelik alanda Enerjisa tüm harcamaları kendisi yaparak bir santral kuruyor, 10 yıl boyunca işletiyor daha sonra her şeyiyle bize geçiyor.

Aslında santral kurulur kurulmaz mülkiyeti de Galatasaray’a devrediyor. Hem Galatasaray hem de Türk ekonomisine önemli katkısı olacak. Santral 25 yıllık ömrü boyunca Galatasaray’a 100 milyon TL’nin üzerinde bir katkı sağlayacak. Enerjisa yöneticilerine şükranlarımı sunuyorum. Örnek bir çalışma oldu” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x