“GAYRETLİ ÇALIŞMALARIMIZLA GÜÇLENECEĞİZ”.

“GAYRETLİ ÇALIŞMALARIMIZLA GÜÇLENECEĞİZ”.

23 Nisan Nazilli'de bir dizi etkinlikle kutlandı.

23 Nisan 2019 - 16:51

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları İstasyon Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Törene Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, Baro Temsilcisi Emel Şahin, Nazilli İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir, Nazilli İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hakdan Öztürk, Nazilli Milli Eğitim İlçe Müdürü Hıdır Dağaşan,  daire müdürleri, siyasi partilerin, meslek odalarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Milli Eğitim İlçe Müdürü Hıdır Dağaşan Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. 

  “GAYRETLİ ÇALIŞMALARIMIZLA GÜÇLENECEĞİZ”

  Sümerpark’ta devam eden kutlamalarda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hıdır Dağaşan yaptı. 99 yıldır coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın egemenliğin kayıtsız şartsız millete verildiği bir gün olduğunu hatırlatan Dağaşan, “Ülkemizin bağımsızlığını sembolize eden milli bayramımızın sonsuza kadar coşkuyla kutlanmasını temenni ediyorum. Bu temenni ancak biz büyüklerin gayretli çalışmaları ve güçlü adımlarıyla gerçekleşecektir. Çok çalışmalı ve okumalıyız. Okuyalım ki güçlenelim, çalışalım ki bilimde ilerleyelim. Ahlaklı, onurlu ve gayretli olalım ki devlet ilelebet yaşasın” ifadelerini kullandı. 

  ÖĞRETMENLERE SESLENDİ

  Vatan için canını feda etmiş şehitlerin ve gazilerin  unutulmaması gerektiğine dikkat çeken Dağaşan, “Unutmayalım ki kutsal vatanımızı güçlü kılalım. Bıkmadan, yorulmadan vatanımıza hizmet edelim. Öğretmenler, çocuklarımızı yetiştirirken, sorumluluğumuzun büyüklüğünün farkında olalım. Akademik başarının yanında çocuklarımıza ahlaklı ve sosyal değerlerimizi kazandırmak zorundayız. 

Kurtuluş mücadelemiz sırasında öğretmenlerin yetiştirdiği ana kuzuları dönmeyi düşünmediler. Biz de aynı anlayışla vatan aşkı ve göğsünde imanı olan nesiller yetiştirmeliyiz. Onları hayata hazırlamak en önemli görevimizdir. Meclisimizin ilk başkanı milli mücadelenin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum ve çocuklarımızın bayramını kutluyorum” dedi. Dağaşan konuşmasının sonunda Atatürk’ün, “Küçük hanımlar ve beyler, sizler geleceğimizin bir gülü, yıldızı, mutluluk parıltılarısınız. Ona göre çalışın, sizlerden çok şey bekliyoruz” sözlerini hatırlattı. 

  ÖDÜLLERİNİ ALDILAR 

  Dağaşan’ın konuşmasının ardından 23 Nisan dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi. Ana sınıfları resim yarışması birincisi Sümer Anaokulu’ndan Öykü Yıldız, ikincisi Hasköy İlkokulu’ndan Selen Gülsüm Ertürk, üçüncüsü Ovacık İlkokulu’ndan Cennet Nur Demirçelik’e ödüllerini Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay takdim etti. 

  DANS GÖSTERİLERİ SUNULDU 

  İlkokullar arası resim yarışması birincisi İbn-i Sina İlkokulu’ndan Yiğit Duran, ikincisi Özel Kültür Koleji İlkokulu’ndan Ezgi Topludaz, üçüncüsü Özel Dört Renk Sümer İlkokulu’ndan Berra Sayar ödüllerini Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın elinden aldı.  Ortaokulllar arası resim yarışması birincisi Aşağı Yakacık Ortaokulu’ndan Eda Ekiz, ikincisi Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu’ndan Sıla Sayın, üçüncüsü Güzelköy Özel Eğitim Uygulama Ortaokulu’ndan Muhammet Ali Elban ise ödüllerini Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş’ın elinden aldı. Kutlamalar okulların müzikli dans gösterileriyle son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ali Ağaoğlu, milyonluk lüks araçlarını satışa çıkardı..
Ali Ağaoğlu, milyonluk lüks araçlarını satışa çıkardı..
Ronaldo'nun sevgilisi iç çamaşırlı pozlarıyla nefes kesti.
Ronaldo'nun sevgilisi iç çamaşırlı pozlarıyla nefes kesti.