Gazeteciler Buluşuyorda Konuk Fikret Bila ile Murat Ağırel Oldu

Gazeteciler Buluşuyorda Konuk Fikret Bila ile Murat Ağırel Oldu

02 Şubat 2021 - 17:34

AYDINLI GAZETECİLER FİKRET BİLA VE MURAT AĞIREL İLE BULUŞTU


Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC), üyeleri için yeni bir etkinliği daha hayata geçirdi. “Gazeteciler Buluşuyor” başlığıyla düzenlenen etkinlik kapsamında Aydınlı gazeteciler ulusal basında görev yapan meslektaşlarıyla bir araya geldi. Pandemi nedeniyle çevrimiçi gerçekleştirilen etkinliğin ilk konukları ise Fikret Bilâ ve Murat Ağırel oldu.

“Türk basınının dünü, bugünü ve yarını” konulu çevrimiçi etkinliğin açılışında konuşan Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener, Aydınlı gazetecileri Türk basınının önemli isimleriyle buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.

AGC üyesi Ufuk Baksi’nin moderatörlüğünde gerçekleşen programda konuşan Fikret Bilâ, Türk basınının dünden bugüne iktidarlar ile ilişkilerini örnekleriyle özetleyerek, özellikle genç gazetecilere yönelik önemli ipuçları verdi. Murat Ağırel ise yazdığı kitap yüzünden yaşadığı tutuklanma sürecini paylaştığı Aydınlı meslektaşlarına gazetecilerin mücadele gününün önemini anlattı. Çevrimiçi etkinlik, Bilâ ve Ağırel’in başta dijital gazetecilik olmak üzere geleceğe yönelik projeksiyonlarını paylaşmasıyla sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x