Gazeteciler meslek yasası istiyor .

Gazeteciler meslek yasası istiyor .

15 Mayıs 2019 - 21:52

Gazeteciler meslek yasası istiyor 

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan, gazeteciliğin kötü niyetli kişiler tarafından kullanılmaması için meslek yasası çıkarılmasını istedi.Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) sözde belediyeler imamı olduğu iddiasıyla tutuklanan Erkan Karaarslan'ın, duruşması görüldü. Karaarslan duruşmada, Sincan Cezaevine Aydın’dan eski bir gazetecinin görüşmeye gelip kendisine CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu aleyhinde beyanda bulunduğu takdirde serbest bırakılacağını söylediğini iddia etti. Erkan Karaarslan'ın iddiası Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan’ı harekete geçirdi. 

  “HERKES GAZETECİ OLABİLİYOR”

  Yazılı bir basın açıklaması yapan Ulucan, eli kalem tutan herkesin gazeteci sıfatı taşımasına tepki gösterirken, “Erkan Karaaslan’ın ifadesi hepimize ders olmalı. Karaaslan ifadesinde, cezaevinde avukat diye görüştüğü kişinin ‘Aydınlı gazeteci’ olduğunu söylüyor ve bu kişinin kendisine, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu aleyhinde beyanda bulunması halinde serbest bırakılacağını söylediğini aktarıyor” ifadelerine yer verdi. 

  MESLEK YASASI İSTEDİ 

  Gazetecilik meslek yasasının bir an önce çıkarılmasını isteyen Ulucan, “Eli kalem tutan herkese ‘Gazeteci’ denildiğinde, birilerinin beslemesi, tetikçi, şantajcı bir yapı ortaya çıkıyor. Oysa gazetecilik çok onurlu bir meslektir. Mesleğin cefasını çekenlerle sefasını sürenlerin birbirinden ayrıldığı, ‘Gazeteciyim’ denildiğinde iğrenilerek bakılmadığımız, gerçek gazetecilerin değer kazandığı yeni bir dönemin başlaması yine bizlerin elindedir. Gazeteciliği ucuzlatan her türlü söyleme karşı tavrımız devam edecektir” sözleriyle tepkisini dile getirdi. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BODRUM DATÇA FERİBOT SEFERLERİ YİNE YENİDEN
BODRUM DATÇA FERİBOT SEFERLERİ YİNE YENİDEN
Bakan Koca: 'Koronavirüsle mücadelenin ikinci dönemindeyiz'
Bakan Koca: 'Koronavirüsle mücadelenin ikinci dönemindeyiz'