Gece terlemesi nedir, sebepleri nelerdir?

Gece terlemesi nedir, sebepleri nelerdir?

Birçok sebebe bağlı olan gece terlemesinin yaşam kalitenizi bozmasına izin vermeyin! Siz de gece terlemesine neden olabilecek etmenlerin önüne geçerek çok daha rahat bir uyku uyuyabilirsiniz.

17 Ekim 2020 - 09:02

Herkesin doğal olarak gerçekleştirdiği terleme durumu, bazı kimselerde geceleri yüksek oranda sıvı kaybetmesi sonucu gece terlemesi olarak görülmektedir. Biz de sizin için “Gece terlemesi nedir, sebepleri nelerdir?” sorularına cevaplar aradık. Yazımızla birlikte gece neden terlediğinizi öğrenin ve bu durumun artık uykularınızı bozmasına izin vermeyin.

Gece Terlemesi Hastalık Olarak Görülmeli Mi?

Uyku düzenini etkileyecek boyutlara ulaşan gece terlemesi, metabolik faaliyetlerin yoğun yaşandığı dönemlerde kişileri büyük oranda rahatsız ediyorsa hastalık olarak nitelendirilebilir. Çok ileri boyutlarda hastalarda titreme, ateş ve üşüme gibi bedensel bir takım sorunlar ortaya çıkabilir. Bu durum kişiden kişiye değişmekle birlikte altından yatan bazı ciddi hastalıkların da habercisi olabilir.

Günlük Terleme Miktarı Nedir?

“Gece terlemesi neden olur?” sorununu araştıran birçok kişi aslında terleme miktarlarını diğer kişilerle kıyaslamak ister. Sonuç olarak yetişkin ve sağlıklı bireyin gece uyurken yaklaşık 500 - 1000 ml civarında ter atması normal sınırlarda kabul edilir. Vücudun doğal yapısının bir gereği olan terleme, özellikle mevsimlerin değişikliği ile birlikte kişileri olumsuz etkileyebilir. Her gün çarşaf ya da kıyafet değiştirmek zorunda kalan kişiler bu durumdan kurtulmak için uzman bir hekimden destek almayı denemelidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MUĞLA İYİ PARTİ VE CHP CUMHURİYET BAYRAMINI BİRLİKTE KUTLAYACAK
MUĞLA İYİ PARTİ VE CHP CUMHURİYET BAYRAMINI BİRLİKTE...
Müge Anlı Tablet Başvurusu başladı! Müge Anlı tablet yardım başvurusu nasıl yapılır?
Müge Anlı Tablet Başvurusu başladı! Müge Anlı tablet yardım...