Geleceği yazmaya 8 ülkeden talep

Geleceği yazmaya 8 ülkeden talep

Geleceği Yazan Kadınlar projesine bu yıl Türkiye’den 64 ilin yanı sıra 8 ülke vatandaşından da başvuru geldi. Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Barbaros Yiş, “Kadınların, mobil uygulamalar geliştirmelerine destek olmak gibi özel...

08 Ekim 2019 - 08:25

KADININ her alanda istihdama katılımını artırmaya yönelik çabalara katkı sağlamak amacıyla Turkcell’in, 2017 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğiyle başlattığı ‘Geleceği Yazan Kadınlar’ projesine bu yıl, Türkiye’nin dışında 8 ülkeden daha başvuru geldi. Toplam başvuru sayısının 1500’ü aştığı projeye Suriye, Kosova, Arnavutluk, Hollanda, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Kırgızistan vatandaşı kadın da başvuru yaptı.

Türkiye’nin 64 ilinden başvuru gelen projede ilk elemelerin ardından 768 kadın dijital okur-yazarlık ve kod yazılımı konusunda eğitimlere başladı. Projenin ilk iki döneminde yakaladığı başarıyla Birleşmiş Milletler başta olmak üzere birçok uluslararası platformda örnek gösterildiğini belirten Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Barbaros Yiş, “Böyle bir projeye Türkiye’nin yanı sıra 8 farklı ülkeden başvuru gelmesi, artık bu alanda uluslararası boyutta dikkat çektiğimizi gösteriyor. Bu durum ayrıca gelecek için son derece umut verici. Çünkü kadınlar girdikleri her alanda çok önemli pozitif katkılar sağlıyorlar. Bilişim de bu anlamda çok büyük fark yaratılabilecek bir alan” diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP’de konuşma yasağı
CHP’de konuşma yasağı
NOSTALJİK MARMARİS GELENEĞİ DEVAM EDİYOR
NOSTALJİK MARMARİS GELENEĞİ DEVAM EDİYOR