Geleceğin kalecileri Yunusemre Belediyespor’da yetişiyor

Geleceğin kalecileri Yunusemre Belediyespor'da yetişiyor

Yunusemre Belediyespor Kulübü gençlere önem vermeye devam ediyor. Kulüp futbol altyapısında 20’ye yakın kaleci yetiştiriyor...

05 Mart 2021 - 14:43 - Güncelleme: 05 Mart 2021 - 14:59

Yunusemre Belediyespor futbol altyapı takımları pandemi döneminde de çalışmalarını sürdürüyor. Karaali ve Evrenos Kasap Emin Kaçar Spor Tesislerinde antrenman yapan 20’ye yakın kaleci adayı antrenörleri eşliğinde sıkı çalışıyor. Gençlere verdiği önemle tanınan Yunusemre Belediyespor Kulübü Başkanı Arif Alkan konuyla ilgili düşüncelerini dile getirdi. 

Başarılı kaleciler yetiştirmek istediklerini belirten Alkan altyapıda 7  17 yaş arası sporcuların kaleciliğe hazırlandığını söyledi. “Yunusemre Belediyespor Kulübü futbol altyapısında yüzlerce futbolcu yetişiyor. Kulübümüz altyapısından yetişen amatör ve profesyonel takımlarda forma giyen başarılı futbolcularımız var. Ancak her kulüpte olduğu gibi bizde de kaleci sıkıntısı ortaya çıkabiliyor. Bunun için kaleci antrenörlerimiz gözetiminde 20’ye yakın kalecimize eğitimlerini veriyoruz. Kaleci adaylarımıza pandemi sonrasında da altyapı müsabakalarında görev verip, tecrübe kazanmalarını sağlayacağız. İnşallah geleceğin kaleci adaylarını yetiştirip, Türk futboluna da yeni kaleciler kazandırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.


 Kaynak: Volkan Deniz

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x