Gizemli solunum yolu hastalığı

Gizemli solunum yolu hastalığı

Gizemli solunum yolu hastalığına, Japonya'da da rastlandı.

16 Ocak 2020 - 14:04

Çin ziyareti sonrası, Japonya da zatürre nedeniyle tedavi altına alınan bir kişide, Çin'de ortaya çıkan "gizemli hastalığın"  olası nedeni olarak görülen yeni bir koronavirüse rastlandığı belirtildi.

6 Ocakta Çin'in Vuhan kentinden Japonya'ya dönen kişide öksürük ve yüksek ateş şikayetleri oluştu. şikayetlerinin geçmemesi üzerine hastaneye kaldırıldı.Hastada zatürre bulgularına rastlandığı, yapılan testlerde, Vuhan'daki salgında görülen koronavirüsün aynısının tespit edildiği kaydedildi.

Kanagawa bölgesinde yaşadığı ve 30'lu yaşlarında olduğu belirtilen hastanın, semptomlarının azalmaya başlamasıyla taburcu edildiği ifade edildi.

Bakanlığın bulaşıcı hastalık birimi yetkililerinden Eiji Hinoşita, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanın Vuhan'da, hastalıkla ilişkilendirilen deniz ürünleri pazarına gitmediğini ancak ziyareti esnasında kaldığı yerde zatürre semptomları görülen en az bir kişiyle "yakın teması" olduğunu söylediğini aktardı.


ÇİN'DE "GİZEMLİ HASTALIK" NEDENİYLE 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Vuhan dışında Hong Kong, Tayvan, Güney Kore ve Tayland'da da bu hastalığın belirtilerini gösteren kişiler tedavi altına alınmıştı.

Çin dışında rastlanan vakalarda hastaların Vuhan'a seyahat etmiş kişiler olması, salgın ihtimalini güçlendiriyor.YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP’de konuşma yasağı
CHP’de konuşma yasağı
NOSTALJİK MARMARİS GELENEĞİ DEVAM EDİYOR
NOSTALJİK MARMARİS GELENEĞİ DEVAM EDİYOR