Güzel Sanatlar Fakültesi İzmir’in Gururu Oldu

Güzel Sanatlar Fakültesi İzmir'in Gururu Oldu

Yüksek öğretim kurumu verilerine göre Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi taban ve tavan puanda Türkiye birincisi oldu.

29 Ocak 2021 - 16:03

Ege üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı bölümü 2020 YKS yerleştirme sonuçlarında tabanda 366,80553, tavanda ise 435,01217 puan ile devlet üniversiteleri arasında en üst sıraya ulaştı.


Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak yaptığı açıklamada üniversitenin her zaman yüksek puanlı öğrencilerin tercihi olduğunu söylerken, Geçtiğimiz yılda da başarımızı daha yukarılara taşıyarak 99.99 oranına çıkardık. Sanat, tasarım ve bilim alanında kültürel değerleri koruyan, sanatsal ve estetik beğeninin topluma yayılmasını sağlayan, araştırma ve geliştirme çalışmalarını bu yönde gerçekleştirerek üstün nitelikli bireyler yetiştirmeyi kendisine misyon edinen Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültemiz, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında Görsel İletişim Tasarımı Bölümü ile ilk öğrencilerini aldı. Fakültemiz, kısa bir sürede üniversitemizin sanatsal ve kültürel faaliyetlerinin artmasına katkıda bulundu. Güncellenen YÖK Atlas verilerine göre Fakültemiz bünyesindeki Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, 2020 YKS yerleştirme sonuçlarında tabanda 366,80553, tavanda 435,01217 puan ile devlet üniversiteleri arasında Türkiye’de birinci oldu. Tercihini Ege’den yana kullanan öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.


Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alev Fatoş Parsa bu başarıdan gurur duyduklarını belirtti. "Görsel İletişim Tasarımı Bölümümüz 2018 ve 2019 yıllarında da taban puanda birincilik elde etmişti, 2020 yılında ise hem taban hem de tavan puanda birinciliğin gelmesi bizleri oldukça mutlu etti. Tavan puanda yerleşen öğrencimizin yerleştirme başarı sırası ise 2 bin 942 gibi çok yüksek bir sıralama. Başarıda büyük emeği olan akademik personelimizi ve sevgili öğrencilerimizi tekrardan tebrik ediyorum” dedi. 

Kaynak: Ege Ajans

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x