Konak Belediyesi'ne "Çok Yüksek İnsani Gelişme" Ödülü

Konak Belediyesi, İNGEV’in “İnsani Gelişme Endeksi” çalışmasında, 188 belediye arasında 11’inci olarak “Çok Yüksek İnsani Gelişme” kategorisinde ödül aldı...


Konak Belediyesi'ne

Konak Belediyesi, İNGEV’in “İnsani Gelişme Endeksi” çalışmasında, 188 belediye arasında 11’inci olarak “Çok Yüksek İnsani Gelişme” kategorisinde ödül aldı.

İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) tarafından yapılan “İnsani Gelişme Endeksi” çalışmasında 2020 yılı hizmetleri incelenen Konak Belediyesi, “Çok Yüksek İnsani Gelişme” kategorisine girerek ödül aldı. İnsani gelişmişlik sıralamasının en üst kategorisine giren Konak Belediyesi, mercek altına alınan 188 ilçe belediyesi arasında 11. sırada yer alarak, ödüle layık görüldü.

Çevrimiçi yapılan ödül törenine bağlanan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur,  incelemenin pandeminin yaşandığı 2020 yılını kapsadığına dikkat çekerek, “Elbette önceliğimiz halkımızın, hemşehrilerimizin sağlığı, daha iyi yaşamaları... Biz de onlara hizmet için mücadelemize, çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.


"BİZİM İÇİN BÜYÜK ONUR" 

Ödülün önemine dikkat çeken Başkan Abdül Batur, “Çocuklara, gençlere, kadınlara, engellilere yönelik hizmetlerimizden, ilçemizde bulunan sinema, tiyatro, müze salonlarımıza, sokakta yaşayan can dostlarımıza yönelik çalışmalarımıza kadar birçok alanda, çok kapsamlı ve detaylı bir incelemeden geçerek bu noktaya gelmiş olmak gerçekten bizi mutlu etti. Üstelik bu incelemenin sadece faaliyet raporlarıyla sınırlı kalmaması, aynı zamanda gizli müşteri sistemiyle de yapılması bizim için çok değerli. Daha güzel bir Konak’ta, hemşehrilerimize daha iyi bir hizmeti sunmak, şehrimize, ülkemize katkı koymak için çalışırken, çabalarımızın kurumsal bir organ tarafından takdir edilmesi bizim için büyük bir onur” dedi.


"ÖNCELİĞİMİZ HALKIMIZIN SAĞLIĞI"

İncelemelerin, tüm dünyanın büyük bir sınavdan geçtiği pandeminin yaşandığı 2020 yılını kapsamasının ve değerlendirmelerin bu süreçte sunulan hizmetlerle yapılmış olmasının ayrıca dikkat çekici ve çok önemli olduğunu vurgulayan Batur, şöyle devam etti:

“Elbette önceliğimiz halkımızın, hemşehrilerimizin sağlığı, daha iyi yaşamaları... Biz de onlara hizmet için mücadelemize, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Denetlenen tüm belediyeler arasında, ‘Çok Yüksek İnsani Gelişme’ olarak adlandırılan en üst sınıflandırmada yer almak bizleri de çok mutlu etti, gurur duyduk. Bu ödül de ışığıyla, daha aydınlık bir yarına doğru yürürken daima yolumuzu aydınlatacak. İnsani Gelişme Vakfı’na, Konak Belediyemizi bu ödüle layık gördüğü için çok teşekkür etmek isterim. Bu ödül bizim için ayrı bir gurur olmuştur.”

Konak Belediyesi 2017 yılında, 150 ilçe belediyesi arasında 35. sırada yer alarak, Yüksek İnsani Gelişme, 2018 yılında ise 161 ilçe belediyesi arasında 14. sırada yer alarak, Çok Yüksek İnsani Gelişme grubuna girmişti.