Hasar gören adliyenin personeline ‘eşyanızı alın’...

Hasar gören adliyenin personeline ‘eşyanızı alın’ çağrısı

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında geçen cuma günü meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Hasar gören binalardan birisi de Bayraklı da bulunan İzmir Adalet Sarayı. Duvarlarında derin çatlaklar oluşan adliye binası tedbir amaçlı boşaltıldı..

01 Kasım 2020 - 19:09

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında geçen cuma günü meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Hasar gören binalardan birisi de Bayraklı da bulunan İzmir Adalet Sarayı. Duvarlarında derin çatlaklar oluşan adliye binası tedbir amaçlı boşaltıldı.

BAŞSAVCILIK TAN PERSONELE MESAJ

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından personele mesaj gönderilerek hasarlı binadaki eşyaların toplatılması istendi. Mesajda şu ifadeler kullanıldı;: İzmir Adliyesi Ek Bina B Blokta yer alan Aile Mahkemeleri ve A blokta yer alan Asliye Hukuk Mahkemeleri ve sair birimlerinin Bölge Adliye Mahkemesi binasına taşınma işlemi 01.11.2020 Pazar günü (bugün) itibariyle başlayacaktır. Güvenlik ve düzen açısından dosyaların ve özel eşyaların çuvallaması, kolilenmesinin personel tarafından yapılıp, taşınma işlemlerine refakat amacıyla da yeterince personelin hazır edilmesi  önemle rica olunur.

Binadaki hasar personel tarafından böyle fotoğraflandı.

ADLİYEDE BÜYÜK PANİK YAŞANDI

Sosyal medyada paylaşılan bir görüntü ise tüyler ürpertti. İzmir Adliye'sinde bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde vatandaşların panik içerisinde ve çığlık atarak koşuşturduğu görüldü. Bazı vatandaşların ise tekbir getirerek yerinde hareket etmeden beklemesi dikkat çekti. Adliyenin tavanında döküntüler meydana geldiği görüntülere yansıdı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eroin dolu araçta sürpriz isim: Kadir Şeker'in kurtardığı kadın...
Eroin dolu araçta sürpriz isim: Kadir Şeker'in kurtardığı...
İYİ Parti Muş İl Başkanı Aşık, koronavirüsten hayatını kaybetti
İYİ Parti Muş İl Başkanı Aşık, koronavirüsten hayatını...