‘Hayatı roman olacak ibretlik hikayelerle dolu’

‘Hayatı roman olacak ibretlik hikayelerle dolu’

CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, geçmişten günümüze yaşamını, siyasete girişini ve 1980 yılından beri ilişkilerinin hiç kopmadığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu SÖZCÜ’ye anlattı. MEMURİYETTE 17 YIL – Siyasete nasıl girdiniz? Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunuyum. Yani Mülkiyeliyim. Mülkiye devlete üst düzey bürokrat yetiştiren başarılı bir ekoldü. Ben de o ekolün mensubuydum. Bir taşra […]

19 Eylül 2020 - 09:20

CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, geçmişten günümüze yaşamını, siyasete girişini ve 1980 yılından beri ilişkilerinin hiç kopmadığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu SÖZCÜ'ye anlattı.

MEMURİYETTE 17 YIL

– Siyasete nasıl girdiniz?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunuyum. Yani Mülkiyeliyim. Mülkiye devlete üst düzey bürokrat yetiştiren başarılı bir ekoldü. Ben de o ekolün mensubuydum. Bir taşra devlet memurunun evladıydım. Mülkiye'den mezun olduktan sonra çok kişinin hedefi olan sınavı kazanarak Maliye Hesap Uzmanı oldum. Yurt dışı görevlerim, SSK genel müdür yardımcılığım ve yönetim kurulu üyeliğim devletçiliğimi pekiştirmişti. Birlikte çalışırken SSK Genel Müdürü Sayın Kılıçdaroğlu'nun görevden alınması sonrası oluşan ortamda görevden alınmadığım halde gördüklerim devletin artık ideallerimi gerçekleştirebileceğim bir yer olmaktan çıktığını söylüyordu. Memuriyet yaşamımın 17. yılında özel sektörde çalışarak ülkeme hizmet etmeye karar verdim. Hayırlısı böyleymiş. Siyasete atılmamda da devletten zamanında ayrılmam çok etkili oldu.

Bülent Kuşoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun en yakın çalışma arkadaşı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bahçeli’nin ‘siyasi fosil’ çıkışına Ali Babacan’dan sert yanıt
Bahçeli’nin ‘siyasi fosil’ çıkışına Ali Babacan’dan...
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi tatil mi, tatil kaç gün olacak?
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi tatil mi, tatil kaç gün olacak?