Hindistan’da üniversite sınavını kazanamayan 25 kişi intihar...

Hindistan'da üniversite sınavını kazanamayan 25 kişi intihar etti

Hindistan'ın merkezinde bulunan Telangana eyaletinde, 25 öğrenci üniversiteye giriş sınavında başarısız olduklarını öğrendikten sonra intihar etti.

01 Mayıs 2019 - 11:55

Hindistan'ın Telangana eyaletinde üniversiteye giriş sınavında başarısız olduklarını öğrenen 25 öğrenci intihar etti. En son kurbanlar arasında, sonuçları öğrendikten sonra kendisini tren raylarına atan bir genç ile kendisini ateşe verdikten sonra ölen bir öğrencinin olduğu açıklandı.

Hindistan'da Orta Öğretim Kurulu, sınav sonuçlarını 18 Nisan'da yayınladı. Şubat ile Mart arasında sınava giren 1 milyon öğrenciden 350 bininin başarısız olduğu açıklandı. Sınavı geçemeyen öğrenci sayısının çok yüksek olması, testlerin tekrar gözden geçirilmesini isteyen ailelerin ve eğitimcilerin endişelerini gündeme getirdi.

Gençlerin birçoğu önceki testlerde iyi notlar almış, Telangana eyalet yöneticisi Kalvakuntla Chandrashekar Rao ise soruşturma başlattığını açıklamıştı. Yerel basında yer alan iddialara göre, özel bilgisayar Globearena tarafından yürütülen bir programda kullanılan yeni sistemin testlerin değerlendirilmesinde ciddi kusurlarının ortaya çıkması da sıkıntıya neden oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Babalar Günü ne zaman? 2020 Babalar Günü hangi tarihte kutlanacak?
Babalar Günü ne zaman? 2020 Babalar Günü hangi tarihte...
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan net mesaj: Kapalı Maraş KKTC toprağıdır
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan net mesaj: Kapalı Maraş...