İklim krizini gençler masaya yatırdı

İklim krizini gençler masaya yatırdı

Bornova Belediyesi’nin 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında çevrimiçi online etkinlik olarak düzenlediği ‘İklim Krizini Durdurabilir Miyiz?’ adlı panelde gençler iklim değişikliğini masaya yatırdı..

20 Mart 2021 - 15:10

Farkında mısın İklim Değişiyor Derneği (FİDEDER) işbiliği ile gerçekleşen panelde iklim krizi ve FFF(fridays for future) hareketi konuşuldu. 2018 yılında İsveç’li bir lise öğrencisi olan Greta Thunberg’in tarafından başlatılan ve zamanla yaygınlaşarak tüm dünyada belirlenen günlerde kitlesel olarak gerçekleştirilen iklim için okul grevi hareketinin amacı anlatıldı. Hareketin durumunu, iklim değişikliğinde gelinen nokta ve iklim değişikliğinin nasıl önlenebileceği konuları ele alındı.

 

Panel,  19 Mart’ta düzenlenen iklim için okul grevine katkı koymak adına gerçekleştirildi. Dünyada yaşanan iklim değişikliği için gençlerin verdiği mücadeleye destek olmak istediklerini belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak hepimizin görevi. Biz de Bornova Belediyesi olarak çevreci projeler üzerine çalışmalar yapıyoruz” dedi. YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x