İnfaz Paketinde 10 farklı kanunda değişiklik yapılması...

İnfaz Paketinde 10 farklı kanunda değişiklik yapılması öngörülüyor

İnfaz paketinde Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun, İnfaz Hakimliği Kanunu ve Türk Ceza Kanunu ile Ceza Muhakemesi Kanunu olmak üzere toplam 10 farklı kanunda değişiklik yapılması öngörülüyor.

25 Mart 2020 - 09:06

Meclise sunulacak olan İnfaz paketinde Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun, İnfaz Hakimliği Kanunu ve Türk Ceza Kanunu ile Ceza Muhakemesi Kanunu olmak üzere toplam 10 farklı kanunda değişiklik yapılması bekleniyor.

Yapılacağı düşünülen değişikliklerde, ceza infaz kurumlarında geçirilmesi gereken süre kısaltıldı. Koşullu salıverilme oranı 2/3'ten 1/2'ye (\%67'den \%50'ye) indirilirken koşullu salıverilme oranı ise kural olarak 1/2 (\%50) olarak uygulanacak.

Ayrıca İnfaz paketinde yer alacağı düşünülen bir diğer değişiklikler ise şöyle;

“Kasten öldürme suçu bakımından 2/3 ve terör suçları ile örgütlü suçlar bakımından 3/4'lük koşullu salıverilme oranında herhangi bir değişiklik yapılmazken mükerrerler ve buna bağlı olarak cinsel suçlar ile uyuşturucu ticareti suçları bakımından 3/4'lük koşullu salıverilme oranı 2/3'e (\%75'den \%67'ye) indirilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Virüs tahliyesi için 18 saat çalıştılar
Virüs tahliyesi için 18 saat çalıştılar
İçişleri Bakanlığı 18-20 yaş sokağa çıkma yasağıyla ilgili ek genelge yayımladı
İçişleri Bakanlığı 18-20 yaş sokağa çıkma yasağıyla...