İnternetten Alışveriş Bağımlılarını Üzen Haber Geldi!

İnternetten Alışveriş Bağımlılarını Üzen Haber Geldi!

TBMM'de kabul edilen önerge ile internet alışverişlerinde yeni dönem başladı. Çevrenin korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesi için 2019 yılında yürürlüğe giren alışveriş poşetlerinin para ile satılmasının kapsamı genişletildi. Artık internet alışverişlerinde 25 kuruş poşet parası alınacak.

24 Aralık 2020 - 10:20 - Güncelleme: 24 Aralık 2020 - 10:49

TBMM Genel Kurulu'nda Çevre Ajansı kurulmasına ilişkin kanun teklifinin görüşmelerinde Ak Parti'nin internet alışverişlerinde vatandaşlardan  poşet ücreti alınmasına ilişkin önergesi kabul edildi.


İNTERNET ALIŞVERİŞLERİNDE DE POŞET ÜCRETİ ALINACAK

Artık internet alışverişlerinden şu anda 25 kuruş olan poşet parası alınacakUygulama ile plastik poşet kullanımı 2019'un 11 ayında yaklaşık yüzde 77 oranında azaldı, kişi başı aylık kullanım adedi 10'a kadar düştü.

PLASTİK POŞETLERİN ÜCRETİ AYNI KALACAK
 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca satış noktalarında plastik poşetlerden alınan ücretler yeni yılda da sabit 25 kuruş olarak kalacak. Açık satılan gıdaların hijyenini sağlamak için satış noktalarında ücretsiz verilen plastik poşetlere alternatif olarak kağıt/karton içerikli torbaların da sunulması zorunluluğu getirildi.


Kaynak: haberler.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Deprem uzmanından İzmir’e korkutan uyarı!
Deprem uzmanından İzmir’e korkutan uyarı!
İzmir’de intihar! Evinde ölü bulundu
İzmir’de intihar! Evinde ölü bulundu