“İŞ YAPIYORSANIZ DÜZGÜN YAPIN”.

“İŞ YAPIYORSANIZ DÜZGÜN YAPIN”.

07 Ekim 2020 - 21:04

Başkan Sevim’den ağaç katliamına protesto 

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, Zafer Mahallesinde yenisi yapılacağı için yıkılan Verme Savaş Dispanserinin alanında bulunan 40-50 yıllık çam ağaçlarının kesilmesini protesto etti. 

Nazilli Zafer Mahallesi Sağlık Caddesi üzerindeki Verem Savaş Dispanseri, yerine yenisi yapılmak üzere yıkıldı. Yaklaşık 10 gün süren yıkım çalışmasının ardından yıkımın gerçekleştiği alanda bulunan yaklaşık 40-50 yıllık çam ağaçları tek tek kesildi. Şehir merkezindeki oksijen deposunun yok edilmesine CHP İlçe Başkanı Serkan Sevim, partililer ve vatandaşlardan tepki geldi. Ağaçların kesildiği alana Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Nazilli ASM, TSM Verem Savaş Dispanseri yapılırken, inşaata keşif bedeli olarak 8.832.000 harcanarak 400 günde bitirilecek. Alana kesile ağaçların yerine inşaat bitiminde nasıl bir ağaçlandırma yapılacağı merak konusu oldu.  

“İŞ YAPIYORSANIZ DÜZGÜN YAPIN”

Ağaçların kesildiği alana giren Başkan Serkan Sevim çok üzüldüğünü ifade ederek, bu ağaçların kaç yılda bu hale geldiğini belirtti. Başkan Sevim, “Ağaç kesen zihniyet yine bir katliama sebep oldu. Yetkilileri aradığımızda bir hizmet binası yapılacağını bilgisini verdiler. CHP olarak elbette yapılacak her hizmeti başımızın tacı yaparız. Çünkü yapılan her şey bizim için yapılmıştır. Bizde buna sahip çıkarız. Bunu koruyucusu oluruz. Ancak eğer bir hizmeti yaparken böyle bir insan ömründen fazla burada yaşayan ağaçları keserek hizmet yapacaksanız bizde bunu sorgulamak zorundayız. Bu yapacağınız hizmet binasında kurtarılacak onlarca ağaç varken siz bu ağaçları korumaktan her hangi bir şekilde çaba sarf etmeden Ankara’dan ezberlenmiş proje ile buradaki uygulanabilecek kurtarılabilecek ağaçları önemsemeden bu projeyi uygulattınız. Bu işin vebali bir tane bile ağaç kurtarılacak ve kurtarılmamışsa veya öncesinde bir çalışma yapılmamışsa bunun vebali tüm kamu görevlilerinin üzerindedir. Onlarca ağaç katledilmiş. İş yapıyorsanız düzgün yapın. Hak sağlığı için iş yaparken koca koca ağaçları kesiyorsunuz. Bir şey yaparken çevrenin doğal yapısını bozmadan yapın. Katletmiş olduğunuz bütün bu ağaçların vebali sizlerin” ifadelerini kullandı. 

“İÇİMİZ ACIYOR, İÇİMİZ YANIYOR”

Çevrede oturan vatandaşlarda proje başladığı günden bu yana yetkilileri aradığını kimsenin ilgilenmediğini ifade ettiler. Bir vatandaşta bu yapılanın insan katliamı geldiğini ifade ederek, içimiz acıyor içimiz yanıyor ifadelerinin kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başakşehir'in konuğu PSG! Fransız ekibinde 5 eksik...
Başakşehir'in konuğu PSG! Fransız ekibinde 5 eksik...
Kısa çalışma ödeneğinin 2 ay uzatılması kararı Resmi Gazete’de
Kısa çalışma ödeneğinin 2 ay uzatılması kararı Resmi...