İSTİNAT DUVARI, BELEDİYE EKİPLERİ TARAFINDAN YIKILDI

İSTİNAT DUVARI, BELEDİYE EKİPLERİ TARAFINDAN YIKILDI

İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Beydağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Halıköy Mahallesinde tehlike arz eden ve üzerinde çatlaklar bulunan istinat duvarı yıkıldı...

06 Şubat 2021 - 16:01

Halıköy'de yaşayan mahalle vatandaşının evinin sınırlarını çevreleyen istinat duvarı yıllardır yıkılma tehlikesiyle karşı karşıyaydı. Vatandaşların çabalarına rağmen bir türlü yıkılıp yerine yenisi yapılmayan duvar için Beydağ Belediyesi devreye girdi.

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin öğle saatlerinde yıkımını gerçekleştirdiği duvar, park etmiş araçlar ve çevrede oyun oynayan çocuklar için tehlike oluşturmaktan çıktı.

İlçenin başta alt yapısı olmak üzere fiziki anlamda birçok çalışmasını gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Beydağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Halıköy Mahallesi Nehir Sokak'ta bulunan ve yıkılma tehlikesi olan istinat duvarını yıktı. En yakın zamanda yeniden inşa edilecek olan istinat duvarı mahalleden geçen araçlar için de büyük sorun oluşturmaktaydı.

“İSTİNAT DUVARI ARTIK TEHLİKE SAÇMAYACAK”

Başkan Yılmazlar, “Uzun yıllardır Halıköy Mahallesi vatandaşlarımız ve bu yolu kullanan hemşehrilerimiz için büyük bir tehlike arz eden istinat duvarını bugün yıkıyoruz. Bu duvar artık heemşehrilerimiz için tehlike saçmayacak. Yıkımın ardından hemen İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Beydağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ile duvarımızı yenileme çalışmalarına başlayacağız. Amacımız ilçemizde hiçbir vatandaşımızın korku duymadan hayatlarına devam etmesidir. Mahallelerimizdeki sorunları çözmek için her zaman özenle çalışacağız.” dedi.

Mahalle sakinleri gerçekleştirilen çalışmadan duydukları memnuniyeti belirterek, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e, Fen İşleri Daire Başkanlığı personeline ve belediye Başkanı Feridun Yılmazlar’a ve çalışanlarına teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x