İYİ Parti iktidar olmak istiyorsa. Demokrat parti çatısı...

İYİ Parti iktidar olmak istiyorsa. Demokrat parti çatısı altında toplanmalı...

Avukat Tarcan Ülük sosyal medyasında paylaştığı bu yazı çok ses getirir. İYİ PARTİ KONGRESİ ÜZERİNE DÜŞÜNCELER... İyi Parti Kongresi bu hafta sonu icra edilecek.Memleketimize hayırlı olsun.

04 Ağustos 2019 - 00:45

İYİ PARTİ KONGRESİ ÜZERİNE DÜŞÜNCELER...

İyi Parti Kongresi bu hafta sonu icra edilecek.Memleketimize hayırlı olsun.

Sayın Bahçeli İyi Partideki Ülkücüleri MHP’ye davet ederek aslında İyi Partinin bir misyon Partisi değil etkiye tepki olarak kurulmuş şahıslar hatta Sayın Akşener ile kaim bir parti olduğuna dikkat çekti.

Bugün Sayın Akşener ve etrafında toparlanmış milliyetçi ve merkez sağ siyaset temsilcileri bu partiyi dikkate şayan bir güç olarak ayakta tutuyor.

Ancak son yerel seçim neticeleri de göstermiştir ki İyi Partinin bir adım ötesi bulunmamaktadır.Sayın Akşener sonrası muallak ve karanlıktır.

Sayın Akşener de partisini merkez sağda konuşlandıracak iktidar namzedi yapmak gayesinde olmuştur.

Ancak İyi Partiyi kuran ana akım milliyetçi kadro ile merkez sağın özellikle liberal kanadı arasındaki Dünya görüşü uyuşmazlığı bu Partiyi arafta bırakmış görünmektedir.

Bu nedenle CHP ile yapılan işbirliği, CHP’ye rüyasında görse inanmayacağı seçim başarıları sağlasa da aynı başarı İyi Parti için oluşamamıştır.

CHP yancılığı eleştirileri de İyi Parti tabanını rahatsız etmektedir ki bu rahatsızlık yukarı doğru, artçı sarsıntılar ile siyasetin doğası gereği artacaktır.

İyi Parti müstakil olarak Doğru Yolu seçerse ülkenin yeni iktidar arayışını sonlandıracak güce halen sahiptir...

Burada olması gereken İyi Partinin iktidara talip olduğunun net şekilde ortaya konmasıdır.Bunun somut yolu ise şudur;

İyi Parti ile  merkez sağ misyonun ana kaynağı Demokrat Partinin, Demokrat Parti çatısı altında birleşmesi halinde Merkez sağ da iktidar alternatifini İyi Parti oluştura bilir.

İtirazen Demokrat Partinin millette karşılığı yok,oyu yok denecektir.Ancak Demokrat Parti merkez sağ iktidarın beşiği olmuştur ve olmaya devam edecektir. Ödediği bedel ve mazisi bu Partiyi oyu dönemsel olarak yok olsa da Sağ duyunun sesi olarak iktidarın namzedi olarak hep diri tutacaktır.

AK Parti Demokrat Parti tabanı ile iktidardadır.Bu İktidarı ancak aynı tabana talip olursanız yenebilirsiniz.

CHP ekseninde AK Partiyi yenmeniz olanaklı olabilir. Ancak o vakit yeni iktidar siz olamazsınız.CHP’yi koalisyon ile iktidara taşıyabilirsiniz. 

CHP’nin başat olduğu iktidarın da bilin ki ömrü kısa olur.CHP gidenlere rahmet okutur!!!Bunu görmek için siyasal geçmişimize bakmanız yeterlidir.

CHP’nin koalisyon ile kuracağı olası kısa iktidar döneminin sonunda İyi Parti de o vakit siyaset tarihinin anacağı dipnot olarak kalır...

Bu arada Demokrat Parti tabanını yeniden işgal edecek medya destekli Babacan-Gül gayrımilli görünüşte merkez sağ iktidarının kurulma olasılığı da var olacaktır.

İyi Parti bugünden yarını okuya bilirse, Demokrat Parti üzerinden tek başına milli İktidarı kuracak bir siyasal hareket olabilir.

Meseleye güncel siyaset refleksleri ile yaklaşır ise ki kuvvetle muhtemel maalesef elindeki gücü bu şekilde kullanacaktır, milli siyaset açısından İyi Partinin geleceği olacağını düşünmüyorum.

Ancak Sayın Akşener bireysel egoları aşan bir insiyatif kullanır ise Sağ duyunun sesi,KIRAT ile sembolleşmiş milli siyaset derhal yeniden yeni İktidarı, güçlü ve tek başına oluşturur.


Unutmayın Demokrat Partinin başında uzun soluklu mücadeleyi götürebilecek yetkin,donanımlı,genç yaşına rağmen tecrübeli Gültekin Uysal gibi henüz 44 yaşında bir lider bulunmaktadır.


Siyasetin geçmiş tecrübeleri bu lider ile Demokrat Partinin eski tabanına orta vadede yeniden sahip olacağını göstermektedir.


Sonuçta er yada geç olacak olan da Milli, merkez sağ iktidardır.Kırat yeniden iş başına gelecektir.Ancak bu süreç İyi Parti ile kısa ve hızlı mı olacak yoksa Demokrat Partinin alışık olduğu meşakkatli bir mücadele ile mi olacak onu izleyip göreceğiz.


Mevlam neylerse güzel eyler.Saygılarımla

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
12 gündür kayıp olan Buse Arslan bulundu
12 gündür kayıp olan Buse Arslan bulundu
İzmir'de doktora jiletli saldırıyı yapan zanlı: 'Dövmeye gittim'
İzmir'de doktora jiletli saldırıyı yapan zanlı: 'Dövmeye...