İYİ Parti’li Koray Aydın: Bu işlerin arkasında belli ki bir...

İYİ Parti’li Koray Aydın: Bu işlerin arkasında belli ki bir organizasyon var

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, KRT TV de Sözcü yazarı Saygı Öztürk ün Sisler Bulvarı programına konuk oldu.

12 Kasım 2020 - 07:45

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, KRT TV de Sözcü yazarı Saygı Öztürk ün Sisler Bulvarı programına konuk oldu.

“PARTİ KURMAYA TEŞVİK EDEN BİR EL VAR”

Yeni siyasi partilerin kurulmasıyla ilgili fikrini paylaşan Aydın, “Parti kurmaların durup dururken olduğunu zannetmiyorum. Bunları itekleyen, teşvik eden, yönlendiren bir el olduğunu düşünüyorum. Millet İttifakı nı yıpratma üzerine kurulu bir altyapı hazırlığı olduğunu sezinliyorum. Elimde belge olmadığı için bu kesin böyledir demek siyaseten etik olmaz. Ama bir el tarafından bol miktarda parti kurma çalışmasının yürütüldüğü anlaşılıyor. Sayın Sarıgül ün nereden aklına geldi parti kurmak? Muharrem İnce kurar mı kurmaz mı bilmiyorum” dedi.

İYİ Parti Kurultayı nda kongre sırasında bazı listelerin ortaya çıktığı iddiaları ve 12 milletvekilinin toplantıya katılmamasıyla ilgili soruya cevap veren Aydın, şunları söyledi;

“Ben kongrede liste çıkarmadığımı söyledim. Parti içerisinde çarşaf listeyle kongre yapmak konusunda çok uzman bir parti değiliz. Bunu parti içinde görev alan arkadaşların çok içselleştirdiğini, konuya tam hakim olamadıklarını görüyoruz. Çarşaf liste demek, şunlara oy istiyorum, şunlara istemiyorum demektir. Bunun bu kadar büyütülerek, kronik bir hale dönüştürülmesinin siyaseten doğru olmadığı kanaatindeyim. Bunlar üzerinden fırtına çıkarmaya gerek yoktur.”

“ÜMİT ÖZDAĞ HAKKINDA YAZILAR GÖNDERİLDİ, BUNU ENGELLEDİM”

Ümit Özdağ ın ‘kongreden önce il başkanlıklarına, benim çeşitli kişilerden rüşvet aldığıma dair yazılar gönderildi iddiası hakkında ‘Doğru söylüyor. Gönderildi. Kişilerin isimleri var, ‘Ümit Özdağ bu kişilerden rüşvet aldı diye liste yayınlamışlar” ifadelerini kullanan Aydın, şöyle devam etti:

*İl başkanı beni aradığında ‘Bu sende kalsın, kimseye söyleme, bunu yönetime ve medyaya duyurma dedim. Bunun bir yerde çıkmasını engelledim. Bu işin içinde bir iş var dedim.

*Sonra durup dururken milletvekilleri arasındaki bir WhatsApp grubunda Ümit Özdağ bunu açıkladı. Kimin yaptırdığını ima ediyorsa biz parti olarak engelledik, kendisi bunu yayınladı. Bu işlerin arkasında belli ki bir organizasyon var. Bu işi şuurlu bir şekilde yapan birileri var. Biz bu iddiaların doğru olabileceğine inanmadık.

İlginizi ÇekebilirÖmer Çelik ten Ümit Özdağ a sert yanıt

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özel hastanelerde corona vurgunu
Özel hastanelerde corona vurgunu
Hafta sonu market ve bakkallar açık mı, kaça kadar açık?
Hafta sonu market ve bakkallar açık mı, kaça kadar açık?