İYİ Parti Nazilli’de 2021 yılı eğitim raporunu basına sundu.

İYİ Parti Nazilli’de 2021 yılı eğitim raporunu basına sundu.

22 Ocak 2021 - 21:20

İYİ Parti Nazilli’de 2021 yılı eğitim raporunu basına sundu

İYİ Parti Nazilli Eğitim Politikaları Başkanı Lokman Akkaya; İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Cihat Öztürk’ün ev sahipliğinde, parti üyeleri ve basın mensuplarına 2021 yılı eğitim raporunu sunarak soruları yanıtladı. 

İYİ Parti Nazilli İlçe Teşkilatı, 2021 yılı eğitim raporunu basın mensupları ve partililerle paylaştı. 

İYİ Parti Nazilli Eğitim Politikaları Başkanı Lokman Akkaya’nın ‘eğitim varsa gelecek var’ sloganı ile hazırlayıp sunduğu raporda, pandemi döneminde eğitim, eğitim-öğretimde fırsat eşitsizliği ve uzaktan eğitime erişim imkânı bulunmayan öğrencilerin tespiti gibi konular işlendi.

Teşkilat binasında gerçekleştirilen programa, İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Cihat Öztürk ev sahipliği yaparken çok sayıda partili de katılım gösterdi. 


“EĞİTİM-ÖĞRETİM ÇOCUKLARIMIZDAN GİT GİDE UZAKLAŞIYOR”

Pandemi döneminde pek çok sorunla karşılaştıklarını ifade ederek bir neslin yeterli düzeyde eğitim alamadığına dikkat çeken Akkaya; “Üniversite öncesi öğretim gören 18 milyon öğrencinin üçte biri yani 6 milyonu uzaktan öğretimden yararlanamıyor. 2020-2021 öğretim yılının birinci döneminde okulların çoğunda işlenen derslerle ilgili sınavlar yapılamadı. Özetle bu öğretim yılında öğrencilerin kaderi tek dönemde yapılacak iki sınavda belli olacak, başarısız olanlara telafi sınavı yapılmayacak. Dolayısıyla Eğitim-Öğretim çocuklarımızdan git gide uzaklaşıyor” dedi.

“AÇIK KAPATILMAYA ÇALIŞILMALIDIR”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yüz yüze eğitime geçmek için bütün imkanlarını seferber etmesinin gerekliliğini vurgulayan Akkaya; “Vakaların görülmediği ya da çok az görüldüğü yerlerde gerektiğinde ikili öğretim yaparak yüz yüze eğitime geçilmelidir. Eğitim öğretim sürecinde hafta sonlarından da yararlanılmalıdır. Mayıs-Eylül 2021 arası yaz okulları açılarak açık kapatılmaya çalışılmalıdır” diyerek tavsiyelerde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'den istifa eden Sancar: Kaset var diye baskı oluşturuldu
CHP'den istifa eden Sancar: Kaset var diye baskı oluşturuldu
Bornova Belediyesi kendi bitkilerini üretmeye başladı
Bornova Belediyesi kendi bitkilerini üretmeye başladı