İzmir Büyükşehir’den Karikatür Yarışmaları

İzmir Büyükşehir'den Karikatür Yarışmaları

İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Engelsizmir adında iki karikatür yarışması gerçekleştiriyor. Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması’nın son başvuru tarihi 5 Mart, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Uluslararası Karikatür Yarışması’nın son başvuru tarihi ise 1 Şubat olarak açıklandı.

13 Ocak 2021 - 10:04 - Güncelleme: 13 Ocak 2021 - 11:08

Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı açıklamaya göre biri toplumsal cinsiyet eşitliği diğeri empati ve önyargı üzerine iki uluslararası ve ulusal karikatür yarışması düzenleniyor. Her iki karikatür yarışmasına da herkes katılabiliyor. 


Karikatüristlerin serbest teknikle çalışacakları uluslararası toplumsal cinsiyet eşitliği temalı yarışmaya son başvuru tarihi 1 Şubat olarak belirtildi. Karikatüristlerin eserlerini 1 Şubata kadar [email protected] adresine göndermesi isteniyor. Yarışmada birinciye 15 bin, ikinciye 10 bin, üçüncüye 5 bin TL ödül verilecek. 
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından engelsiz yaşamın öncüsü olmak için 27-29 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek "4. Uluslararası Engelsizmir kongresi" kapsamında açılan karikatür yarışmasında tema önyargı ve empati. Yarışmaya her karikatüristin en fazla 5 karikatürle katılabileceği ve yarışmanın son başvuru tarihinin 5 Mart olduğu belirtildi. Yarışmaya katılan eserlerin başka yarışmalardan ödül almamış olması ve [email protected] adresine 5 Marta kadar gönderilmiş olması belirlenen kriterler arasında. Yarışmada birinciye 8 bin, ikinciye 5 bin, üçüncüye ise 3 bin TL ödül verilecek. 


Kaynak: cumhuriyet'in Egesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar partisinden istifa etti
CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar partisinden istifa etti
Selin vurduğu Homeros Vadisi yeniden ayağa kaldırılıyor
Selin vurduğu Homeros Vadisi yeniden ayağa kaldırılıyor