İzmir Büyükşehir’den Sanatçılara Destek

İzmir Büyükşehir'den Sanatçılara Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemi döneminde zor durumda kalan kültür sanat üreticilerine gıda ve hijyen paketi dağıttı.

16 Ocak 2021 - 11:02 - Güncelleme: 16 Ocak 2021 - 12:16

İzmir Büyükşehir Belediyesi geçimini sektörden sağlayan ve pandemi döneminde çalışamayan sokak sanatçıları ve kültür sanat üreticilerine destek oldu. Büyükşehir sanatçılara gıda paketi ve hijyen kolisi dağıttı.

Gıda ve hijyen kolisi dağıtımına ilk olarak Kültürpark fuar alanından başlandı. Dağıtım alanında konuşan İzmir Müzisyenler ve Sanatçılar Derneği Başkanı Murat Vatankoş, pandemi döneminin müzisyenler için ciddi sorunlar yarattığını söyleyerek, “Mart ayından beri çalışmıyoruz. Yazın bir kıpırdanma oldu ama yaralarımıza pansuman olmaya yetmedi. Ayakta kalmaya çalışıyoruz. Tek temennimiz pandeminin sona ermesi ve işimize geri dönmemiz. Bu süreçte İzmir Büyükşehir Belediyesi destek oldu. Bugün de müzisyenlere gıda yardımı yapıyor” dedi.

Dağıtım alanında bulunan CHP Milletvekili Özcan Purçu, kazançlarını günlük olarak kazanan vatandaşların çok etkilendiğini belirterek, “Müzik yaparak, çiçek satarak geçimini sağlıyorlar. İzmir Büyükşehir, pandeminin başından beri onların taleplerini karşılıyor. Hem etkinlik ve organizasyonlarla hem de erzak desteğiyle yaralarına merhem olmaya çalışıyor. Büyükşehir sosyal belediyecilik anlayışı ile bu hizmetleri yapıyor. Ancak köklü çözümü getirecek olan devlet ve ilgili bakanlıklardır. İzmir Büyükşehir olmasa İzmir’de müzisyenler gerçekten açlıkla karşı karşıya kalacak. Büyükşehir ve İzmir halkına, özellikle de Başkan Tunç Soyer’e çok teşekkür ediyoruz. İzmir yardımsever, demokratik bir halk. Hem depremde hem pandemide bunu gördük. Binlerce kez teşekkür ederim” dedi.Kaynak: ANKA Haber Ajansı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
100 binde 35’e inen il normalleşecek
100 binde 35’e inen il normalleşecek
23 Şubat vaka sayısı açıklandı!
23 Şubat vaka sayısı açıklandı!