İzmir’deki orman yangını kontrol altına alındı

İzmir'deki orman yangını kontrol altına alındı

İzmir'deki orman yangını kontrol altına alındı Aliağa'daki yangın havadan ve karadan müdahalelerle kontrol altında İzmir'in Aliağa ilçesinde, Pınarcık bölgesinde başlayan ve bir akaryakıt istasyonunu tehdit eden orman yangını ekiplerin yoğun çabasıyla kontrol altına alındı.

03 Ekim 2020 - 16:46

- İzmir'deki orman yangını kontrol altına alındı

Aliağa'daki yangın havadan ve karadan müdahalelerle kontrol altında

İZMİR - İzmir'in Aliağa ilçesinde, Pınarcık bölgesinde başlayan ve bir akaryakıt istasyonunu tehdit eden orman yangını ekiplerin yoğun çabasıyla kontrol altına alındı.

Aliağa ilçesi Pınarcık mevkiinde, sebebi belirlenemeyen şekilde bir orman yangını çıktı. Yangın, kısa sürede büyüyerek yol kenarında bulunan bir akaryakıt istasyonunun yakınına kadar geldi. İstasyon çalışanları, alevlerin sıçramaması için yoğun mücadele verdi.

Yangın ihbarını alan İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler, alevlere; 2 helikopter, 5 arazöz ve çok sayıda itfaiye eriyle müdahale etti. Yol kenarından duran bazı vatandaşlar da kendi imkanlarıyla yangını söndürmeye çalıştı. 1 hektar alanın zarar gördüğü yangın yoğun çalışmalar sonucu yaklaşık 1 buçuk saatte kontrol altına alınabildi.

Bölgede soğutma çalışmaları sürüyor.

: İhlas Haber Ajansı / İSMAİL HAKKI ERGÜN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bazı üniversitelerin bünyesinde yeni fakülte ve enstitüler kuruldu
Bazı üniversitelerin bünyesinde yeni fakülte ve enstitüler...
Bilim Kurulu Üyesi Ünal açıkladı! Kovid-19 mu, mevsimsel grip mi?
Bilim Kurulu Üyesi Ünal açıkladı! Kovid-19 mu, mevsimsel grip...