İzmir’deki tarihi binaya önemli misyon

İzmir'deki tarihi binaya önemli misyon

İzmir'in Konak ilçesinde yıkılmaktan kurtarılan 116 yaşındaki tarihi binanın Roman Kültür Merkezi'ne dönüştürüleceği bildirildi.

18 Ocak 2021 - 11:18

İzmir'in Konak ilçesinde 116 yaşındaki tarihi bina Roman Kültür Merkezi'ne dönüştürülecek.

 İzmir'in Konak ilçesinde yıkılmaktan kurtarılan 116 yaşındaki tarihi binanın Roman Kültür Merkezi'ne dönüştürüleceği bildirildi. Konak Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak'ın çok kültürlü yapısındaki en renkli dokulardan birini Romanların oluşturduğunu ifade etti.

Abdül Batur, söz konusu yapıyı bu anlamda Roman Kültür Merkezi'ne dönüştüreceklerini belirterek, şunları kaydetti: "Roman vatandaşlarımızın karşı karşıya oldukları sorunları biliyor ve çözüm için de elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Özellikle kadınlarımızın ve çocuklarımızın gelişimine, eğitimlerine destek olmak bizim için çok ama çok önemli. Roman Kültür Merkezi'ne dönüştürdüğümüz tarihi    yapımızda bu anlamda çok güzel çalışmalar yapacağız. Kadınlarımız, çocuklarımız, gençlerimiz için çeşitli kurslar düzenleyeceğiz. Biz her        zaman Roman hemşehrilerimizin yanındayız. Bu merkezimizin de Roman vatandaşlarımıza, bölgemize büyük faydası olacağına inanıyorum."

Kaynak: haberler.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Merkez Bankası'ndan enflasyon formülü: ATM'lere 200'lük banknot koymayın
Merkez Bankası'ndan enflasyon formülü: ATM'lere 200'lük banknot...
Yaz sebzelerinin tohumları toprakla buluştu
Yaz sebzelerinin tohumları toprakla buluştu